VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Šeima ir lyčių santykiai

10.21. Seimas imasi svarstyti Išmokų vaikams įstatymo projektą

 Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymo projektui, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. 

Teikiamu projektu numatoma užtikrinti, kad teisės gauti išmokas vaikams neprarastų asmenys, kurių duomenų apie gyvenamąją vietą (o neturinčiųjų gyvenamosios vietos - apie savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena) nėra Lietuvos gyventojų registre.
Projektą pristatęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažymėjo, kad, siekiant remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę, įstatymo pakeitimais siūloma įteisinti vaiko pinigų mokėjimą visiems vaikams - 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai.
Pažymėtina, kad atsisakoma papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio (PNPD), vietoje jo ir bus skiriama minėta 30 eurų mėnesinė išmoka.
Taip pat bus mokamos papildomos išmokos: auginantiesiems tris ir daugiau vaikų - nepriklausomai nuo pajamų, o auginantiesiems vieną ar du vaikus, - jei pajamos vienam asmeniui bus mažesnės nei 183 eurai (arba 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio nuo kitų metų sausio 1 d.). Papildomos išmokos sieks 28,5 euro vaikams iki 2 metų, o nuo 2 iki 18 metų amžiaus - 15,2 euro.
Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 23 dieną.
 
Atgal