Sportas

11 04. Studentų laimėjimai 2014 m. Lietuvos universitetų SAMBO čempionate

Docentas socialinių mokslų daktaras Remigijus Naužemys

VU filologijos fakulteto magistrantė Justė Sadauskaitė

Spalio 25 dieną Šiauliuose, Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ specializuotoje imtynių salėje vyko vienos svarbiausios šių metų sporto varžybos – studentų SAMBO čempionatas, kuriame dalyvavo gausus stipruolių būrys iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų – per 100 studentų (61 vaikinų ir 40 merginų).Nuo ankstyvo šeštadienio ryto iki vėlyvo vakaro, ant imtynių kilimo vyko įnirtingos , kvapą gniaužiančios dvikovos. Čempionatas pasižymėjo ne tik masiškumu, bet ir gero lygio meistriškumu. Varžybose dalyvavo ne tik vyresnių kursų studentai, bet atkakliai galynėjosi ir nemažai „fuksų“ – pirmakursių, kurie ne vienam prityrusiam imtynių asui, magistrantui bei daktaratui parodė „aštrius nagučius“- iškovojo ne vieną gražią dvikovą ir pelnė naudingus taškus savo ALMA MATER komandai. Lietuvos SAMBO federacijos Prezidento, biomedicinos mokslų daktaro Eduardo Rudo žodžiais tariant „labai džiugu, kad šiame gražiame stipruolių forume aktyviai reiškėsi ir savo meistriškumą demonstravo nemažas būrys tarptautinio lygio meistriškumo sportininkų : Europos, pasaulio čempionatų bei kitų svarbių varžybų nugalėtojai bei prizininkai: Santa Pakenytė, Meda Blažaitytė, Radvilas Matukas, 2014 m. Europos Sąjungos šalių SAMBO čempionas Eimantas Tukačiauskas, 2013 metų Lietuvos DZIUDO čempionas Mykolas Lukoševičius ir kiti“. Negalima nesutikti su šiais gerbiamo prezidento pastebėjimais, nes tokių ryškių lyderių dalyvavimas visada yra neabejotinai graži varžybų puošmena bei šaunus pavyzdys jauniesiems SAMBO sporto mėgėjams.

Gausi VU studentų Sambo rinktinė. Nuotraukos Justės Sadauskaitės

Lietuvos STUDENTŲ SPORTO Asociacijos vadovybės bei čempionato šeimininkų šiauliečių organizuotumo ir akylos bei principingos varžybų teisėjų brigados dėka varžybos vyko sklandžiai ir be priekaištų.

Pagal svorių kategorijas vyrų ir merginų grupėse nugalėtojais ir prizininkais tapo šie sportininkai.

3. Justė Sadauskaitė – VU

Iš dešinės: Sambo federacijos viceprezidentas L. Obcarskas, LSU trenerė L. Dudėnienė, VU treneris R. Naužemys, MRU atstovė

3. Rūta Katkevičiūtė – MRU

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais ir prizininkais tapo šių universitetų komandos:

surinkę 61,5 taškus nugalėtojų taurę iškovojo Mykolo Romerio Universiteto (MRU)sportininkai (treneris Algis Mečkovskis)

2-a vieta- atiteko Lietuvos Sporto Universitetui (LSU) -55,5 taškai- trenerė Lolita Dudėnienė;

3-ą vietą pelnė Vilniaus universiteto (VU) sportininkai. Šios prestižinės ir seniausios Lietuvos aukštosios mokyklos sportininkai nežymiai atsilikę nuo 2-os vietos laimėtojų tik 2 taškais ( viso: 53,5 taškus) teko tenkintis 3 vietos apdovanojimu. (treneris Remigijus Naužemys.

Pirmą vietą iškovojo VU rinktinės narė E. Kungytė

1-ą vieta ir nugalėtojų taurę iškovojo LSU sportininkės (79 taškai) – Trenerė L. Dūdėnienė