VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

01.05. „Žalgirio“ krepšininkai po atkaklios kovos nusileido CSKA ekipai

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos 16-ojo turo rungtynėse penktadienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje po atkaklios kovos 79:84 (17:28, 17:16, 25:11, 20:29) pralaimėjo Maskvos CSKA (Rusija) ekipai.

Lino Žemgulio / BC „Žalgiris“ nuotr.

Svečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir taikliai atakuodami iš žaidimo susikrovė dviženklį pranašumą (28:17). Dviženklę persvarą CSKA krepšininkai išsaugojo ir iki didžiosios pertraukos (44:34).

Iniciatyvą „Žalgiris“ perėmė trečiajame kėlinyje. Po Derricko Waltono ir Mariaus Grigonio metimų Kauno klubas ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį 57:54. Po trijų ketvirčių žalgiriečiai pirmavo 4 taškais (59:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 6 taškais (63:57), bet likus žaisti 3 min., Maskvos ekipa rezultatą išlygino (69:69). Tuomet žalgiriečiai pelnė 5 taškus iš eilės (74:69), tačiau svečiai į tai atsakė spurtu 7:0 ir išsiveržė į priekį 76:74. Likus žaisti 15 sek., CSKA įgijo 3 taškų pranašumą (79:76). Likus žaisti 5 sek. žalgirietis D. Waltonas buvo nubaustas nesportine pražanga ir mačo nugalėtojas tapo aiškus.

„Žalgiriui“ 19 taškų pelnė Brandonas Daviesas, 13 - Marius Grigonis, 10 - Derrickas Waltonas, 9 - Edgaras Ulanovas, 8 - Aaronas White'as, 6 - Nate'as Woltersas, 4 - Laurynas Birutis, po 3 - Artūras Milaknis ir Thomas Walkupas, po 2 - Paulius Jankūnas bei Rokas Jokubaitis.

CSKA klube po 19 taškų surinko Willas Clyburnas ir Danielis Hackettas, 13 - Nando de Colo, 11 - Cory'is Higginsas.

Rungtynės „Žalgirio“ arenoje stebėjo 15 205 žiūrovai.

„Žalgiris“ (7 pergalės/9 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima dešimtąją vietą, o CSKA (12/4) ekipa yra trečia.

Pirmojo rato rungtynėse išvykoje žalgiriečiai Maskvos klubui pralaimėjo po pratęsimo 97:99.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais sausio 8 dieną namuose su Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) krepšininkais.