VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

07 10. Lietuvos krepšininkai iškovojo kelialapį į Londono olimpines žaidynes

Viktorija Bakšytė

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Venesuelos sostinėje Karakase vykstančio olimpinio atrankos turnyro pusfinayje 109:83 (21:16, 21:20, 23:25, 34:22) įveikė Dominikos Respublikos komandą ir iškovojo kelialapį į Londono olimpines žaidynes.

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai mūsų šalies rinktinei 19 taškų pelnė Jonas Mačiulis, 17 - Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.), 13 - Linas Kleiza, 12 - Martynas Pocius, 11 - Tomas Delininkaitis, po 9 - Rimantas Kaukėnas ir Mantas Kalnietis (9 rez. perd.), 7 - Šarūnas Jasikevičius (5 rez. perd.), 5 - Paulius Jankūnas, 3 - Deividas Dulkys, po 2 - Darius Songaila ir Robertas Javtokas.

Dominikos Respublikos ekipai 13 taškų pelnė Džekas Maiklas Martinesas (Jack-Michael Martinez, 10 atk. kam.), 12 - Elas Horfordas (Al Horford), 11 - Fransiskas Garsija (Francisco Garcia), 10 - Chuanas Koronadas (Juan Coronado).

Pirmajame kėlinyje pirmavo tai viena, tai kita komanda. Po 10 min. kovos priekyje buvo lietuviai (21:16). 12-ąją min. Dominikos Respublikos krepšininkai išlygino rezultatą 21:21, tačiau po to Lietuvos rinktinė spurtavo net 14-2 ir įgijo 12 taškų persvarą (35:23). Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 52:36, o 24-ąją min. jų persvara pasiekė 20 taškų (63:43). Po trijų kėlinių komandas skyrė 14 taškų (75:61). Likus žaisti mažiau nei keturias minutes, Lietuvos rinktinė pirmavo 28 taškų pskirtumu (97:69).

Kitame pusfinalyje Rusijos komanda 85:77 (26:23, 20:8, 22:22, 17:24) įveikė Nigerijos krepšininkus ir taip pat iškovojo olimpinį kelialapį.

Nugalėtojams Aleksejus Švedas pelnė 22, Andrejus Kirilenka (8 atk. kam.) - 19, Vitalijus Fridzonas - 15 (tritaškiai - 5/7), o Aleksandras Kaunas - 11 taškų.

Dėl paskutiniojo, trečiojo, bilieto į olimpinį traukinį sekmadienį kovos pusfinaliuose pralaimėjusios Dominikos Respublikos ir Nigerijos komandos.

Kovą Venesueloje dėl trijų olimpinių kelialapių pradėjo 12 komandų.

Londono olimpinės žaidynės vyks liepos 27 - rugpjūčio 12 dienomis. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei tai bus šeštosios iš eilės olimpinės žaidynės. Mūsų šalies krepšininkai po Nepriklausomybės atkūrimo nėra praleidę nė vienerių olimpinių žaidynių. Be to, Lietuvos rinktinė visus penkis kartus pateko tarp keturių geriausių komandų. Pagal šį rodiklį lietuvius lenkia tik JAV krepšininkai.

Lietuvos krepšininkai 1992 metais Barselonoje, 1996 metais Atlantoje ir 2000 metais Sidnėjuje iškovojo bronzos medalius, o 2004 metais Atėnuose ir 2008 metais Pekine užėmė ketvirtąją vietą.

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre iš viso dalyvaus dvylika rinktinių. Iki turnyro Venesueloje olimpinius kelialapius turėjo Didžioji Britanija (šeimininkė), JAV rinktinė (pasaulio čempionė), Ispanija ir Prancūzija (Europos čempionato finalininkės), Tunisas (Afrikos čempionas), Argentina ir Brazilija (Amerikos čempionato finalininkės), Australija (Okeanijos čempionė) bei Kinija (Azijos čempionė).