VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

07 30. Lietuvos krepšininkai olimpines žaidynes pradėjo pralaimėjimu argentiniečiams

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24) pralaimėjo Argentinos krepšininkams.

Rungtynių pradžioje argentiniečiai pirmavo 8:2, 12:6, tačiau lietuviams pavyko pasivyti varžovus (14:14) bei išsiveržti į priekį 19:16. Po 10 žaidimo minučių mūsiškiai atsiliko tik vienu taškų 23:24. Antrajame ketvirtyje argentiniečiai, pasinaudodami lietuvių klaidomis, ėmė tolti. 17-ąją min. skirtumas tapo dviženklis (30:40), o 19-ąją min. Lietuvos krepšininkai jau atsiliko 14 taškų 34:48. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 12 taškų 39:51.

Trečiąjį kėlinį argentiniečiai pradėjo spurtu 12:4 ir padidino atotrūkį iki 20 taškų, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 78:61. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Argentinos krepšininkai įgijo 22 taškų pranašumą 91:69 ir išsaugojo solidų skirtumą iki pat finalo sirenos.

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Lietuvos rinktinei 20 taškų pelnė Linas Kleiza, 14 - Paulius Jankūnas, 11 - Darius Songaila, 7 - Jonas Mačiulis, po 6 - Mantas Kalnietis, Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Valančiūnas, 5 - Martynas Pocius, 4 - Rimantas Kaukėnas.

Argentinos komandoje rezultatyviausiai žaidė Luisas Skola (Luis Scola). Jo sąskaitoje - 32 taškai. Karlosas Delfinas (Carlos Delfino) pelnė 20 taškų, Emanuelis Džinobilis (Emanuel Ginobili) pridėjo 21 tašką ir 10 atkovotų kamuolių.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-34, tačiau suklydo 16 kartų ir pataikė tik 3 tritaškius iš 10 (30 proc.). Argentiniečiai prarado tik 7 kamuolius, o tikslą pasiekė 11 jų tolimų metimų iš 27 (40,7 proc.).

Olimpinės krepšinio varžybos vyksta laikinai sukonstruotoje arenoje. Joje telpa 12 tūkst. žiūrovų, tačiau per lietuvių ir argentiniečių rungtynes ji nebuvo pilna. Per pirmuosius du kėlinius buvo bene tūkstantis laisvų vietų, o po didžiosios pertraukos tribūnos tapo pustuštės, nes namo išvyko dauguma britų, stebėjusių prieš tai vykusias savo tautiečių rungtynes su rusais.

Pastarosiomis dienomis Londono gatvėse ne vienas lietuvis specialiojo Eltos korespondento klausė, kur gauti bilietų į krepšinio varžybas, nes prekyboje jų nebėra. Kai kurie sakė, kad galėtų sumokėti ne vieną šimtą svarų. Pirmąsias mūsų šalies krepšininkų rungtynes Londono olimpinėse žaidynėse stebėjo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos rinktinė antradienį 16.30 val. (Lietuvos laiku) žais su Nigerijos komanda, kuri pirmajame ture 60:56 įveikė Tuniso krepšininkus.

Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.