VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

07 30. Europos jaunučių krepšinio čempionatą laimėjo turkai

Lietuvoje ir Latvijoje vykusio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato nugalėtoja tapo Turkijos rinktinė. Ji finale Vilniaus "Siemens" arenoje sekmadienį 66:61 (19:16, 18:17, 16:10, 13:18) įveikė Prancūzijos krepšininkus.

Turkai Europos jaunučių čempionais tapo trečią kartą. Prieš tai jie šiose pirmenybėse triumfavo 1977 ir 2005 metais.

Nugalėtojams Mechmetas Alemdarohlu (Mehmet Alemdaroglu) pelnė 14 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Egemenas Giuvenas (Egemen Guven) surinko 12 taškų, Edizas Oktajus (Ediz Oktay) pridėjo 10 taškų.

Prancūzijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Sirilas Eljezė-Vanero (Cyrille Eliezer-Vanerot) ir Liuka Diusuljė (Lucas Dussoulier). Jie pelnė po 11 taškų.

Bronzos medalius iškovojo Serbijos rinktinė. ji "mažajame" finale" 83:69 (24:15, 19:13, 18:16, 22:25) nugalėjo Italijos ekipą.

Serbams Ilija Dokovičius pelnė 15 taškų ir po krepšiais sugriebė 10 kamuolių.

Italijos ekipai 18 taškų pelnė Rikardas Rosatas (Riccardo Rossato).

Naudingiausiu čempionato žaidėju išrinktas Turkijos rinktinės puolėjas Okbenas Ulubajus (Okben Ulubay). Kartu su juo į simbolinį geriausių pirmenybių žaidėjų penketuką pateko kroatas Markas Arapovičius (Marko Arapovič), italas Federikas Musinis (Federico Mussini), vokietis Janas Vimbergas (Jan Wimberg) ir prancūzas Etjenas Ori (Etienne Ory).

Europos jaunučių krepšinio čempionate dalyvavo 16 rinktinių. Kaip jau skelbta, Lietuvos krepšininkai galutinėje klasifikacijoje užėmė 11-ąją vietą.