VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

08 02. Lietuvos krepšininkai olimpinėse žaidynėse pralaimėjo prancūzams

Antrąją nesėkmę Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre patyrė Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies krepšininkai trečiojo turo rungtynėse A grupėje ketvirtadienį 74:82 (21:25, 22:14, 9:20, 22:23) pralaimėjo Europos vicečempionams Prancūzijos krepšininkams.

Prancūzams pergalę garantavo spurtas 11:2 ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Pirmajame kėlinyje prancūzai buvo įgiję devynių taškų pranašumą (15:6, 20:11), bet lietuviai laimėjo atkarpą 6:0 ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų 17:20, o po pirmųjų 10 žaidimo minučių atsiliko 21:25.

Antrąjį ketvirtį mūsų šalies krepšininkai pradėjo spurtu 5:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 26:25. Didžiąją kėlinio dalį kova vyko taškas į tašką ir 18-ąją min. rezultatas buvo lygus 37:37, tačiau lietuviams pavyko šiek tiek atitrūkti ir prieš ilgąją pertrauką įgyti keturių taškų persvarą 43:39.

Trečiajame ketvirtyje ir toliau vyko apylygė kova. 27-ąją min. rezultatas buvo lygus 49:49, bet prancūzai pelnė septynis taškus be atsako ir nutolo 56:49, o prieš lemiamą kėlinį pirmavo 59:52.

Paskutinį ketvirtį Europos vicečempionai pradėjo spurtu 11:2 ir 35-ąją min. susikrovė 16 taškų persvarą 70:54. Mūsiškiai pelnė septynis taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki vienženklio 61:70. Po dviejų Simo Jasaičio tritaškių Lietuvos krepšininkai, prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, sumažino atsilikimą iki septynių taškų 71:78, o po Lino kleizos dvitaškio su "bauda", likus 18 sek., komandas skyrė šeši taškai 74:80. Deja, visiškai panaikinti varžovų pranašumo per likusį laiką lietuviams nepavyko.

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Lietuvos rinktinei L. Kleiza pelnė 17 taškų, Martynas Pocius - 15, S. Jasaitis - 11, Mantas Kalnietis - 6, Antanas Kavaliauskas - 5, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Darius Songaila ir Jonas Valančiūnas - po 4, Rimantas Kaukėnas ir Šarūnas Jasikevičius - po 2.

Antrąją pergalę iškovojusioje Prancūzijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Tonis Parkeris (Tony Parker). Jo sąskaitoje - 27 taškai. Nikolia Batumas (Nicolas Batum) surinko 21 tašką, o Borisas Diao (Boris Diaw) pridėjo 10 taškų.

Lietuvos rinktinė šeštadienį 16.30 val. (Lietuvos laiku) žais su nugalėtojų titulą ginančiais JAV krepšininkais.

Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.