VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

08 06. Lietuvos krepšininkai nugalėjo tunisiečius ir pateko į ketvirtfinalį

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro penktojo turo rungtynėse A grupėje pirmadienį Lietuvos rinktinė 76:63 (7:18, 22:15, 21:19, 26:9) įveikė Afrikos čempionus Tuniso krepšininkus ir pateko į ketvirtfinalį.

Tris kėlinius varžovus vijęsi lietuviai tik per paskutines 10 žaidimo minučių sugebėjo perimti iniciatyvą ir susikrauti pergalingą pranašumą.

Tunisiečiai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį (5:0). 6-ąją min. lietuviai atsiliko dviem taškais 7:9, tačiau varžovai spurtavo 11:0 ir antrojo kėlinio pradžioje įgijo 13 taškų persvarą 20:7. 12-ąją min. komandas skyrė 21 taškų (22:10), tačiau tada mūsiškiai pelnė 11 taškų be atsako ir sumažino atsilikimą iki minimumo 21:22. Tuniso krepšininkai ir vėl atitrūko (32:21, 34:23). Iki ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinei pavyko sumažinti varžovų persvarą iki šešių taškų 29:35.

Įpusėjus trečiajam kėliniui, tunisiečiai susigrąžino dviženklį pranašumą 43:31, o 16-ąją min. skirtumas padidėjo iki 14 taškų 48:34. Lietuviai sumažino atsilikimą iki devynių taškų 49:48, 41:50. Likus 3 min. iki ketvirčio pabaigos, Tunisas pirmavo 53:41, bet po šešių iš eilės Dariaus Songailos taškų skirtumas sumažėjo iki septynių taškų (47:54), o po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio lietuviai priartėjo iki keturių taškų 50:54.

Simo Jasaičio taiklus tolimas metimas ketvirtojo kėlinio pradžioje sumažino atsilikimą iki minimumo, o po D. Songailos dvitaškio su "bauda" lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį 56:54. Beveik 3 min. nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų ir šią "sausą" atkarpą nutraukė iš toli pataikęs Renaldas Seibutis, o po dar vieno taiklaus tolimo Lietuvos rinktinės gynėjo metimo mūsiškiai atitrūko 63:56. Likus žaisti 2 min. 40 sek., lietuviai įgijo dviženklį pranašumą 69:59, o paskutinę susitikimo minutę padidino skirtumą iki 13 taškų 76:63.

Lietuvos rinktinei po 13 taškų pelnė D. Songaila ir Š. Jasikevičius, po 10 - Rimantas Kaukėnas, R. Seibutis ir S. Jasaitis, 6 - Antanas Kavaliauskas, 5 - Mantas Kalnietis, 4 - Linas Kleiza, 3 - Paulius Jankūnas, 2 - Jonas Mačiulis.

Tuniso ekipoje 17 taškų surinko Aminas Rzigas (Amine Rzig), 16 - Salahas Medžris (Salah Mejri, 12 atk. kam.), 12 - Makramas Ben Romdanė (Macram Ben Romdhane).

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37-32, pataikė 11 tritaškių iš 24 (45,8 proc.) ir atliko net 24 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 16 kartų.

Dvi pergales iš penkių galimų iškovoję lietuviai A grupėje užsitikrino ketvirtąją vietą.

Ketvirtfinalyje trečiadienį Lietuvos rinktinė žais su B grupės nugalėtoja Rusijos komanda.