VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

02 11. Olimpiada

Vokietis F. Lochas antrosiose olimpinėse žaidynėse iš eilės pasipuošė aukso medaliu

Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų rogučių sporto varžybų nugalėtoju tapo daugkartinis pasaulio čempionas 24-erių metų vokietis Feliksas Lochas (Felix Loch). Jis olimpinį auksą iškovojo antrosiose žaidynėse iš eilės.
Nugalėtojo laikas - 3 min. 27,526 sek.

Šuolių nuo tramplino varžybas laimėjo lenkas K. Stochas

Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų šuolių nuo normalaus tramplino varžybas sekmadienį laimėjo lenkas Kamilis Stochas. 26-erių metų sportininkas dviem bandymais nuskriejo toliausiai iš visų dalyvių (105,5 ir 103,5 m) bei pelnė 278 taškus.
Tai pirmasis Lenkijos sportininkų iškovotas olimpinis aukso medalis asmeninėse šuolių nuo tramplino varžybose nuo 1972 metų.

Olimpiniams medaliams gaminti sunaudota apie 2 tonas sidabro, 70 kilogramų bronzos ir 6 kilogramai aukso

Sočio žiemos olimpinių žaidynių medaliams gaminti sunaudota apie 2 tonas sidabro, 70 kilogramų bronzos ir kiek daugiau kaip 6 kilogramai aukso.
Kaip praneša JAV laikraštis "The Pittsburgh Post-Gazette”, remdamasis Tarptautinio olimpinio komiteto duomenimis, aukščiausios prabos apdovanojimai - ne auksiniai, o paauksuoti. Kiekviename iš jų yra po 525 gramus sidabro ir 6 gramus aukso.
Dabar rinkoje toks šių metalų kiekis kainuoja maždaug 550 dolerių. Suprantama, kolekcinė aukso medalio vertė kur kas didesnė.
Sidabro medalis sveria 525 gramus. Jo kaina sudaro apie 310 dolerių. O bronzos medalis pagal metalo kainą vertinamas tik 3,25 dolerio.
Laikraštis teigia, kad Sočio žiemos olimpinių žaidynių apdovanojimai - didžiausi ir sunkiausi per visą šiuolaikinių žaidynių istoriją. Jeigu vertingiausi medaliai būtų gaminami iš gryno aukso, tai kiekvienas iš jų kainuotų po 21,5 tūkstančio dolerių. Bet tokie, anot "The Pittsburgh Post-Gazette”, pastarąjį kartą buvo įteikiami per 1912 metų vasaros olimpines žaidynes Stokholme.

Dailiojo čiuožimo komandų varžybose triumfavo rusai

Sočio žiemos olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo komandų varžybose triumfavo Rusijos atstovai. Olimpiados šeimininkai laimėjo penkias iš aštuonių rungčių ir surinko 75 taškus.
Tai pirmasis Rusijos sportininkų aukso medalis Sočio olimpinėse žaidynėse.
Antrąją vietą su 65 taškais užėmė Kanados rinktinė, o bronzos medaliai atiteko 60 taškų pelniusiems amerikiečiams.

Biatlonininkė D. Rasimovičiūtė Sočio olimpinėse žaidynėse - 51-a

Sočio žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse sekmadienį Lietuvos atstovė Diana Rasimovičiūtė užėmė 51-ąją vietą ir pelnė teisę startuoti persekiojimo lenktynėse.
Nugalėjo be klaidų šaudžiusi Slovakijai atstovaujanti rusė Anastasija Kuzmina. Olimpinės čempionės titulą apgynusi 29-erių metų biatlonininkė trasoje užtruko 21 min. 6,8 sek.
Antrąją vietą užėmė 25-erių metų rusė Olga Viluchina (+19,9 sek.), o trečiąją - 28-erių metų ukrainietė Vita Semerenko (+21,7 sek.). Abi šios sportininkės taip pat šaudė be klaidų.

Greitojo čiuožimo varžybose triumfavo olandė I. Vust

Sočio žiemos olimpinių žaidynių moterų greitojo čiuožimo varžybas 3000 m distancijoje sekmadienį laimėjo 27-erių metų olandė Irenė Vust (Irene Wust).
2006 metų Turino olimpinių žaidynių čempionė distanciją įveikė per 4 min. 0,34 sek.
Sidabro medalį iškovojo nugalėtojos titulą gynusi 26-erių metų čekė Martina Sablikova (+1,61 sek.), o bronzą pelnė 30-metė rusė Olga Graf (+3,13 sek.).

Plaukikas G. Titenis iškovojo pergalę Liuksemburge

Liuksemburge surengtose 16-osiose tarptautinėse plaukimo varžybose "Luxembourg Euro Meet" Lietuvos atstovas Giedrius Titenis laimėjo 50 m plaukimo krūtine rungtį. Lietuvis finale distanciją įveikė per 27,91 sek.
Atrankos varžybose G. Titenis tarp 87 dalyvių buvo taip pat pirmas (28,19 sek.).
100 m plaukimo krūtine rungtyje Giedrius užėmė antrąją vietą (1.00,88). Atrankos varžybose 24-erių metų lietuvis tarp 88 dalyvių buvo pirmas (1.01,93).

Olimpinis auksas - Austrijos kalnų slidininkui M. Majeriui

Sočio žiemos olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo varžybų vyrų greitojo leidimosi rungtį sekmadienį laimėjo 23-ejų metų austras Matijas Majeris (Matthias Mayer) - 2 min. 6,23 sek.
Sidabras atiteko 29-erių metų italui Kristofui Inerhoferiui (Christof Innerhofer, +0,06 sek.), o bronzą pelnė 28-erių metų norvegas Chetilas Jansrudas (Kjetil Jansrud, +0,10 sek.).
Penkiskart pasaulio čempionas, Vankuverio žaidynių sidabro medalio laimėtojas 31-erių metų norvegas Akselis Lundas Svindalis (+0,29 sek.) liko ketvirtas. Nugalėtojo titulą gynęs 36-erių metų šveicaras Didjė Defago (Didier Defago, +,156 sek.) užėmė 14-ąją vietą.

Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge - 153-ias, o L. Grigelis - 244-as

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 151-osios vietos nukrito į 153-iąją. 23-ejų metų lietuvis turi 353 taškus.
22-ejų metų Laurynas Grigelis (196 tšk.) iš 243-iosios pozicijos smuktelėjo į 244-ąją.
Pasaulio reitinge pirmauja ispanas Rafaelis Nadalis (14 330 tšk.). Antrąją vietą užima serbas Novak Džokovičius (10 580 tšk.), o trečiąją - šveicaras Stanislasas Vavrinka (Stanislas Wawrinka, 5710 tšk.).