VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

07.19. Skaitytojų laiškai. Ar visuomet gydytojai nuoširdžiai atlieka savo pareigą?

 Aurika Selenienė

 

Sveikus dantis norime turėti visi, tad prieš vizitą pas odontologus pirmiausia reikia pasidomėti klinika, į kurią ketinate kreiptis. 

UAB „Šatrijos odontologijos  klinika“ (Kalvarijų g. 103-32, Vilnius) man atliktas dantų estetinis plombavimas ir protezavimas. Šešių dantų estetinį plombavimą gydytoja Lina Šimonytė atliko per vieną dieną.  Dantys, dantų kanalai nebuvo gydomi, nors rentgeno nuotraukos rodė, kad tie dantys apimti gilaus karieso. Ar galima tokiems dantims daryti estetinį plombavimą?!  Gydytoja Lina skubėjo, primygtinai įrodinėdama, kad būtinai reikia gaminti ir išimamus dantų  protezus (plokšteles). Tą pačią dieną, vos baigusi estetinį plombavimą, nežiūrint į tai, kad apatiniai mano dantys buvo taip pat blogos būklės (vieną iš jų skaudėjo ir galimai jį apskritai būtų reikėję šalinti),  gydytoja ėmė ruošti apatinių dantų atspaudus išimamų protezų gamybai.

Tokio neatsakingo gydymo pasekmes pajutau po trijų mėnesių.

Šių metų liepos  5-osios vakare  man prasidėjo nežmoniški veido skausmai. Išgėriau vaistų, bet skausmas nerimo. Kitos dienos ryte  viena veido pusė ištino, skaudėjo. Kreipiausi į Vilniaus Žalgirio kliniką. Gydytojai rentgeno nuotraukų nedarė (!), suleido vaistų nuo skausmo ir uždegimo, tokių pat vaistų – ir į raumenis. Tos pačios dienos vakare vėl prasidėjo skausmai, veido tinimas neatlėgo. Gėriau  vaistus nuo skausmo ir antibiotikus. Liepos 8-osios  ryte kreipiausi į "Šatrijos odontologijos kliniką" konsultacijai  pas  gydytoją Indrę Misiūnienę. Mane apžiūrėjusi, gydytoja pasakė, kad „nieko čia baisaus  nemato“, padarė rentgeno nuotraukas ir teigė, kad jokio pūlinio nematanti. Atliko "šaltuko" testą, pasakė, jog dešinės veido pusės iltinis dantis greičiausiai negyvas ir bet kuriuo metu gali prasidėti uždegimas (uždegimas akivaizdžiai jau buvo prasidėjęs). Kuomet gydytojos paklausiau: „jei uždegimo dar nėra, tai kodėl man ištinusi dešinė veido pusė ir  stiprus skausmas, ypač jaučiamas prie akiduobės?“  Gūžtelėjusi pečiais atsakė nežinanti. Užrašė pas dantų kanalų gydytoją spręsti. Pasakiau, kad tris dienas gėriau antibiotikus  ir vaistus nuo skausmo. Gydytoja mano vartotų antibiotikų net nebuvo girdėjusi, tad informacijos ieškojo internete, vėliau pareiškė, jog  daugiau negerčiau, nors kiekvienas gydytojas puikiai žino, kad antibiotikus būtina vartoti mažiausiai 5 dienas (juolab, paaiškėjus, jog pūlinio vistik būta). Laukdama paskirto priėmimo "Šatrijos odontologijos klinikoje"  pas dantų kanalų gydytoją, keletą dienų kentėjau skausmą ir nepraeinantį tinimą. Paaiškėjo, kad yra uždegimas ir pūlinys. Po atliktos gydymo procedūros  pasiteiravus, ar veido tinimas ir skausmas yra nuo šio danties, atsakyta, jog „nesimato jokio tinimo“. Mano vyrui paklausus, kokios tinimo ir skausmo priežastys ir kaip gydytis toliau, gydytoja svarstė, kad pūlinys  tikriausiai atsirado dėl per didelės estetinio plombavimo plombos  krūvio, nes nėra krūminių dantų, dantis nebegyvas, kas ir sukėlė pūliavimą.  Paprieštaravus, kad krūminiai dantys yra išimamų protezų pavidalu, tad galimai tariamo krūvio valgant būti negali, piktai atrėžė, iš kur ji galinti tai žinoti, nes jų nemato (kaip ji galėjo matyti, jei aš juos prieš procedūrą išsiėmiau?). Akivaizdu, supyko dėl žlugusios versijos dėl pūlinio atsiradimo. Sakė, vaistų negerti, o  6 savaičių eigoje reikia  galutinai  užplombuoti dantį ir viskas bus gerai.  Deja, grįžus iš poliklinikos,  vėl prasidėjo stiprūs veido skausmai, tinimas laikėsi, teko vėl gerti vaistus nuo skausmo.

Kreipėmės į klinikos direktorių Andrių  Misiūną padėti išspręsti iškilusią problemą. Priėmė gydytoja Indrė Misiūnienė ir direktorius Andrius Misiūnas. Paprašius konsultacijos, kodėl aptirpusi viena veido pusė ir nepraeina  tinimas, nors jau trys dienos po kanalo gydymo, ji grubiai atsakė, kad klausčiau ne jos, o gydytojos, kuri gydė danties kanalą. Gal tas tirpimas nuo vaistų, naudotų pūlinio gydymui? – pasiteiravau. Geranoriškumo padėti nesulaukiau.  Dėl mano pareikštų pretenzijų dėl neprofesionalaus gydymo – tik arogantiškos gydytojos priekaištai pakeltu balsu. Ar ant neišgydytų dantų galėjo būti atliktas dantų estetinis plombavimas? Atsakė „taip, tai normalu“. Argi  normalu, kad neišgydžius apatinių dantų buvo padaryti dantų protezai?  

Taigi, nesulaukiau  nei pagalbos, nei patarimo, o klinikos direktoriaus A. Misiūno tylėjimas reiškė pritarimą šiam farsui. Išėjome įskaudinti ir pažeminti. Manau,  jog viešumas ir spaudos bei teisininkų pagalba dėl moralinės ir finansinės žalos atlyginimo padės šios klinikos gydytojams ir jos vadovui Andriu Misiūnui suprasti savo pareigas ir atsakomybę, o būsimiems pacientams spręsti, ar  verta užeiti į šią kliniką.

P.S. Nesulaukusi pagalbos iš „Šatrijos odontologijos klinikos" gydytojų, sekančią dieną kreipiausi į „Žalgirio kliniką". Čia man odontologijos gydytoja nustatė trišakio nervo pažeidimą, kuris sukėlė dešinio veido pusės tinimą, skausmą ir nejautrą. Trišakį nervą pažeidė danties kanalą gydžiusi „Šatrijos odontologijos klinikos" gydytoja,  neatsargiai leisdama vaistus. Gydymas gali užtrukti nuo 2 savaičių iki 6 mėn. Sveikata sužalota. 

Atgal