VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Tautos mokykla

01 30. Nacionalinis diktantas - vasario 27 dieną

Šį Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks vasario 27 dieną. 11 valandą jis bus transliuojamas per LRT radiją.
"Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Labai tikimės, kad pirmiausia tai galimybė pagalvoti apie svarbiausias lietuviškas vertybes, proga kartu susiburti draugams, kolegoms, kaimynams, bendruomenei - ir esantiems čia Lietuvoje, ir išsibarsčiusiems po visą pasaulį", - sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.
Nacionalinio diktanto ilgamečio partnerio Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė taip pat ragina verslo bendruomenės atstovus dalyvauti Nacionaliniame diktante ir taip prisidėti prie gimtosios kalbos puoselėjimo.
Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje, bibliotekose. Užsienyje gyveną lietuvių kalbos mylėtojai galės diktantą rašyti Lietuvos ambasadose. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašo savarankiškai. 
Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose - raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Rašyti diktantą taip pat kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai. 
Užsienio lietuvių bendruomenės turės galimybę konkurso dieną gauti radijo transliacijos įrašą ir diktantą rašyti jiems patogiu laiku.
Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos imtinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. 
Praėjusiais metais Nacionalinį diktantą rašė per 7000 žmonių.
Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais - DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Atgal