VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Tautos mokykla

02 16. Vasario 16-ąją galima paminėti ir Genocido aukų muziejuje

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - bus galima nemokamai lankytis Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse bei dalyvauti šiai šventei skirtuose renginiuose.
Genocido aukų muziejuje lankytojai turės galimybę aplankyti buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, kitas muziejaus ekspozicijas ir konferencijų salėje eksponuojamą Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą "Prisiekę kovoti už laisvę", skirtą ginkluotajai antisovietinei rezistencijai Lietuvoje.
Parodoje pristatomos visos partizanų apygardos ir sritys, jų vadovybė, veiklos teritorija, svarbiausi mūšiai, ginkluotė, ekipuotė, skiriamieji ženklai, slėptuvės ir gynybiniai įtvirtinimai. Joje panaudotų nuotraukų ir daiktų originalai saugomi Genocido aukų, Obelių Laisvės kovų istorijos ir Vytauto Didžiojo karo muziejų rinkiniuose, privačiose Giedriaus Sakalausko ir Ramūno Skvirecko kolekcijose.
Muziejaus konferencijų salėje vyks edukacinis užsiėmimas "Laisvės kovotojų kasdienybė: kova už laisvę ir būvį", bus rodomas Algio Kuzmicko dokumentinis filmas "Atiduok Tėvynei, ką privalai", pasakojantis apie 1949 m. vasario 16 d. pasirašytą Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją.
Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse bus galima susipažinti su ekspozicija "Tuskulėnų dvaro paslaptys" ir konferencijų salėje eksponuojama Kaišiadorių muziejaus kilnojamąja paroda "Laisvės kova laimėta! Kaišiadorių krašto partizanų istorija".
Parodoje atskleidžiami šio krašto partizanų siekiai, kovų taktika, pasakojama apie partizanų spaudą, moteris partizaniniame kare, prisimenami žygiai, supažindinama su žuvusiųjų atminimo įamžinimu. Taip pat pristatomos temos, nušviečiančios tarpukario dvasią Kaišiadorių krašte, pirmąją sovietinę ir nacių okupaciją, sovietinių saugumo struktūrų kovos metodus ir sovietinės okupacijos padarinius. Paroda iliustruota archyviniais dokumentais, schemomis, laiškų ištraukomis ir fotografijomis.
Memorialinio komplekso konferencijų salėje vyks vaikams ir jų tėvams skirta nuotaikinga šeimos popietė "Lietuvos valstybės atkūrimo diena". Jos metu bus iš popieriaus gaminami spalvoti laisvės paukščiai, piešiami Tuskulėnų dvaro rūmai ir iš kinetinio smėlio lipdomos pilys.
Visą dieną lankytojams bus atvira ir Tuskulėnų rimties parke esanti koplyčia-kolumbariumas, kur ilsisi sovietinio totalitarinio režimo aukų palaikai.

Atgal