VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Teatras

11 11. Operos kritikai Vilniuje diskutuos ir apie baletą

Adelė Končiūtė

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) šeštadienį vyks tarptautinis operos kritikų seminaras "Baltiškoji tapatybė operoje".

 Pradėdama seminarą LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotoja Laima Vilimienė glaustai nušvies šios pagrindinės Lietuvos muzikinės scenos pastarojo dešimtmečio veikos gaires. Latvijos muzikos informacijos centro vadovė muzikologė Inara Jakubonė kalbės tema "Dievų sutemos - ar iš tiesų? Latvijos nacionalinės operos dabartinis status quo". Nors Latvijos nacionalinės operos biudžetas dėl krizės drastiškai sumažėjęs, netrukus Rygoje įvyks Richardo Vagnerio (Richard Wagner) operos "Dievų sutemos" premjera.

 Naujausius Estijos nacionalinės operos pastatymus bei jų menines tendencijas aptars aktyvus muzikos kritikas, Estijos teatro apdovanojimų vertinimo komisijos pirmininkas bei Talino universiteto dėstytojas Keris Kota (Kerri Kotta). Poznanės (Lenkija) Adomo Mickevičiaus universiteto Muzikologijos katedros profesorės Magdalenos Dziadek stendinis pranešimas supažindins su "Poznanės operos teatro istorija".

 Neseniai Lietuvos baleto trupės vadovu tapęs garsus choreografas Kšištofas Pastoras (Krzysztof Pastor) tiesiogiai iš Varšuvos kalbės apie tai, kokią viziją garsusis choreografas puoselėja Lietuvoje.

Muzikologė Audronė Žiūraitytė savo pranešime "Baletas greta operos nacionalinėje scenoje" įvertins Lietuvos baleto scenos situaciją.

 Baigiamojoje diskusijoje "Baltiškoji tapatybė operoje" bus mėginama išsiaiškinti, ar su kaimynais esame vienas regionas ne tik geografiškai, bet ir kultūriškai.

 LNOBT ir operos žurnalo "Bravissimo" rengiamas seminaras vyks lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu. Įėjimas - nemokamas.

 Vakare seminaro dalyviams ir visiems žiūrovams bus rodomas naujausias LNOBT operos pastatymas - Eimunto Nekrošiaus režisuota Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) opera "Otelas".

Atgal