VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Teatras

07 06. Prie Kauno pilies spektaklis "Didysis Vytautas - karalius" įvyks bet kokiu oru

Ketvirtadienį, likus porai valandų iki vidurnakčio, prie Kauno pilies prasidės tradicinis tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio renginys - kasmetis spektaklis istorine tematika. Jam baigiantis fejerverkais bus pasveikinta beprasidedanti Valstybės (Mindaugo karūnavimo) diena.

Šįmet minėdami Maironio gimimo 150-ąsias metines spektaklio kūrėjai bei jiems talkinantis Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato Maironio dramą "Didysis Vytautas - karalius".

Spektaklio režisierius Vytautas Rumšas, scenografė Virginija Idzelytė - Dautartienė, muziką vaidinimui pritaikė Antanas Kučinskas.

Beje, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kauną merkė stiprus lietus. Tik ketvirtadienį apie pietus dangus pradėjo giedrytis. Ar nesukliudys sinoptikų pranašaujamas vakaro lietus renginiui prie Kauno pilies, ELTA pasiteiravo Pažaislio festivalio koordinatoriaus Justino Krėpštos.

"Žinoma, nesutrukdys. Visko per tuos vaidinimus prie pilies jau yra buvę. Turime savo archyve nufilmavę spektaklį "Herkus Mantas". Vaizdas per lietų atrodo lyg kažkokiame nežemiškam rūke. Bet ir liūčiai užklupus mūsų aktoriai, o svarbiausia, žiūrovai išlieka ištikimi senai Pažaislio tradicijai. Jie neišsilaksto nei iš koncertų, nei iš spektaklių, kurie būna po atviru dangumi. Ateina į renginius žmonės pasiruošę bet kokiems orams. Pažaislio festivalio sukurtas vaidinimas Valstybės dienos išvakarėse prie Kauno pilies kasmet įvyksta bet kokiu oru", - sakė J. Krėpšta.

"Didysis Vytautas - karalius", kaip ir kiti prie Kauno pilies kuriami Pažaislio festivalio spektakliai, yra proginiai, jie labai trumpai gyvuoja. Kai kurie, tiesa, būna pakartojami. Ne išimtis ir šiųmetis spektaklis. Antrą kartą jis bus suvaidintas netoli Raseinių, Molavėnuose, prie piliakalnio.

"Noriu dar paminėti džiugų faktą, kad šį kartą Kaune prie pilies mūsų spektaklį filmuos Lietuvos televizija. Iki tol keliolika metų filmavome tik mes patys festivalio archyvui. Kūrėjams iš tikrųjų labai smagu, kad vėliau "Didysis Vytautas - karalius" Lietuvos televizijos pastangomis bus parodytas kur kas platesniam žiūrovų ratui, nei ta tūkstantinė minia, kuri susirenka prie Kauno pilies", - sakė J. Krėpšta.

Atgal