VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Teatras

10 31. Išdalyti D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio apdovanojimai

Varėnoje apdovanoti režisierės ir pedagogės Dalios Tamulevičiūtės trečiojo profesionalių teatrų festivalio laureatai. Žiūrovai ir festivalio vertinimo komisija vertino 17 spektaklių, tarp jų 2 vaikams.

Varėnos žiūrovai ir festivalio komisija vertino penkiolikos profesionalių teatrų spektaklius. Per festivalio uždarymą išdalyta penkiolika apdovanojimų, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Originaliausiu paskelbtas Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis "Trys mylinčios" pagal Žemaitę. Geriausio režisieriaus apdovanojimas atiteko Oskarui Koršunovui už spektaklį "Dugne".

Geriausio aktoriaus apdovanojimą pelnė aktorius Rolandas Kazlas už monospektaklį "Geležis ir sidabras". Geriausios aktorės laurus nuskynė Daiva Stubraitė, vaidinusi Kauno valstybinio dramos teatro spektaklyje "Priežastys ir pasekmės". Įtaigiausio vaidmens apdovanojimas už vaidmenį Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje "Dugne" atiteko aktoriui Dariui Meškauskui.

"Labai svarbu būti suprastam žiūrovų, ir tai pagrindinė dovana, kad tu jauti atsaką, energiją, einančią iš žiūrovų salės, matai žmonių emocijas, jų ašaras ar jų juoką. Tai yra pagrindinė malonė aktoriui ir teatrui", - sako įtaigiausio vaidmens nominacijos laimėtojas D. Meškauskas.

"Publika iš tiesių čia žiūri teatrą. Gal dėl to, kad jie nėra išlepinti didelių renginių, kasdienių spektaklių, kitų impresijų. Džiaugiuosi apdovanojimu, man tai netikėta", - priduria geriausios aktorės nominacijos laimėtoja D. Stubraitė.

Žiūrovų simpatijų prizas iškeliavo į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą - už režisieriaus Dainiaus Kazlausko spektaklį "Laisvi drugeliai".

Išdalyti ir kiti festivalio apdovanojimai - už spektaklį dzūkų tarme, geriausią muziką, scenografiją, vaikiško spektaklio interpretaciją.

Kultūros ministerijos įsteigta Dalios Tamulevičiūtės premija šįmet paskirta Kauno dramos teatro spektakliui "Liūdnas Dievas".

D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio programoje spalio mėnesį parodyta 18 spektaklių, kuriuos atvežė teatrai iš įvairių Lietuvos miestų.

Iškili teatro meno pedagogė ir režisierė D. Tamulevičiūtė (1940-2006) režisavo spektaklius Lietuvos valstybinio jaunimo ir Kauno valstybiniame dramos teatruose. Nuo 1975 iki 1991 metų buvo Lietuvos valstybinio jaunimo teatro vyriausioji režisierė. Per 18 darbo metų Jaunimo teatre režisierė sukūrė daugiau kaip 30 įvairaus žanro įsimintinų spektaklių. Taip pat statė spektaklius Kauno, Šiaulių, Klaipėdos bei Rusų dramos teatruose.

Daugiau nei 30 metų D. Tamulevičiūtė dėstė Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, vėliau - Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, išleido aštuonias dramos teatro aktorių laidas.

Atgal