VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Teatras

2012 11 29. J. Marcinkevičiaus "Katedra" išeina į scenos šviesą

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) ketvirtadienį vyks Justino Marcinkevičiaus dramos "Katedra" premjera. Spektaklį režisavo Oskaras Koršunovas.

Spektaklio scenovaizdį sukūrė dailininkas Vytautas Narbutas, kostiumų dailininkė - Sandra Straukaitė, muzikos autorius - kompozitorius Antanas Jasenka.

Pagrindinį architekto Lauryno vaidmenį sukūrė aktorius Marius Repšys. Dramatišką vyskupo Masalskio vaidmenį premjeriniuose spektakliuose atliks du žinomi aktoriai - Vytautas Anužis ir Dainius Gavenonis. Ievą Teresę vaidins dvi jaunosios kartos aktorės - Monika Vaičiulytė ir Toma Vaškevičiūtė. Kitus personažus įkūnys Vytautas Rumšas, Darius Meškauskas, Saulius Bareikis, Arūnas Sakalauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Nelė Savičenko ir kt.

LNDT meno vadovas Audronis Liuga sako, kad J. Marcinkevičius turėjo sugrįžti į Nacionalinį teatrą, jis apeliavo ne į žmonių protus, o į jų širdis. Tačiau spektaklio kūrėjams iškilo didžiausia problema, kaip intonuoti prieš keturis dešimtmečius sukurtą J. Marcinkevičiaus tekstą. "Spektaklio kūrėjams pavyko rasti tą intonaciją - gimsta sąžiningas ir gilus "Katedros" traktavimas, tos vertybės gali ir šiandien suskambėti", - prieš premjerą kalbėjo A. Liuga.

Nacionalinio dramos teatro direktorius Martynas Budraitis sako, kad žiūrovų susidomėjimas J. Marcinkevičiaus dramos pastatymu - milžiniškas, o bilietų į dešimt "Katedros" spektaklių jau nelikę. Šįkart žiūrovai turėjo galimybę paremti spektaklį pirkdami ir brangesnius bilietus - tokių "paramos bilietų" parduota apie dešimtadalį. Spektaklį parėmė ir privačios įmonės, o Kultūros rėmimo fondas skyrė 80 tūkst. litų.

J. Marcinkevičiaus "Katedra" buvo statyta 1971 m. tuometiniame Akademiniame dramos teatre (dabar LNDT). Tada spektaklį režisavo Henrikas Vancevičius, vėliau sukūręs ir antrąjį spektaklio variantą. Anuomet pagrindinius vaidmenis spektaklyje kūrė aktoriai Vytautas Tomkus (Laurynas), Laimonas Noreika (Masalskis) ir kt.

Atgal