VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Teatras

04 02. Kovas – teatro mėnuo

Vilija Kaščionienė

Baisogalos mėgėjų teatro vadovė ir režisierė 

Kovo 27 d. – tarptautinė Teatro diena. Visi gildijos broliai ir sesės pluša, o Baisogalos mėgėjų teatro kolektyvas  gali atsikvėpti, pasimėgauti teatro žmonėms skiriamomis atrakcijomis ir pamąstyti. Pamąstyti yra apie ką.

 Štai, netikėtai, apie kolegų IŠĖJIMĄ. Lai šviečia Jūsų darbai.

O Baisogalos kultūros namuose baigiasi Teatro mėnuo, kurį skyrėme kultūros namų kūrybinės veiklos 55 – mečiui.

Džiaugiamės - spektaklis pavyko

Ką veikėme visą mėnesį? Gyvenome įdomiai. Daug žmonių sutikome. Ir didelių, ir mažų. Daug paramos ir supratimo sulaukėme. AČIŪ.

Pirmasis susitikimas –8-oji romansų šventė ,,Nebegrįšiu laukų takeliu“.

Karaliavo skrybėlaitė – toks renginio kodas buvo.  Skrybėlaitės puošė plaukus ir galvas, rankas ir net švarkelių atlapus – įvairiausių išmonių  atlikėjai parodė. O buvo ir kam – juk net 171 dalyvis scenoje dainavo ir džiugino ištikimų klausytojų širdis bei  vertinimo komisijos ausis. 21 kolektyvas, 18 iš Radviliškio rajono,  kiti trys iš ,,svetur“.  Stačiūnų vokalinis ansamblis ,,Volungė“ (Pakruojo r.) ir du naujokai. Iš Meškuičių (Šiaulių r.) moterų vokalinis ansamblis ,,Viltis“ ir Vadoklių kultūros centro (Panevėžio r.) mišrus kolektyvas ,,Panarėdas“.

Nenuvertinant visų kultūros darbuotojų triūso, savo indėliu  galime pasidžiaugti ir mes, ,,dramistai“. Juk visus reikėjo sutikti, palydėti į sceną, kuo išmaniau pristatyti ar į mezgimo kampelį palydėti, teikti nominacijas. O šventės šeimininkas Kazimieras įteikė ir svarbiausius apdovanojimus: žiūrovų prizą- Palonų daugiafunkcio centro vokaliniam ansambliui (vad. Arūnas Kotinskas), profesionaliausių senjorų prizą – Kutiškių retro grupei ,,Nostalgija“ (vad. Rima Godelienė). Profesionaliausiu kolektyvu pripažintas Baisogalos moterų vokalinis ansamblis (vad. Neringa Bernadickienė). Skrybėlaitės brylių nebaigėme nerti. Tad susitarėme susitikti kitais metais, pasižadėję dainuoti tik romansus ir pasipuošę ramunės žiedu.

Pirmokai pasiruošę improvizacijai. Fotografijos Viktorijos Ivoškaitės  ir Jūratės Kačiukevičienės

Kiek gerų emocijų mums suteikė darbas kūrybinėse dirbtuvėlėse. Vyko teatrinės improvizacijos. Ką ten vieni priimprovizuotume – pasikvietėme Baisogalos mokyklos – darželio antrokus ir pirmokus. Ir taip tris dienas visaip kaip improvizavome ir savaip statėme pasaką ,,Katinėlis ir gaidelis“. Labai esame dėkingi mokytojoms Daliai Česonienei, Laimutei Matutienei, Nilutei Jasaitienei ir, aišku, jų smalsiems ir išradingiems auklėtiniams.

Kovo 11 – osios renginį nutarėme nuspalvinti ,,gyvuoju paveikslu“ . Taip vadinu flešmobą. Gaila, kad  nėra lietuviško atitikmens. Bet labai lietuviškai atrodė trispalviai balionai jaunųjų šaulių ir mažųjų pradinukų rankose ir  gražiomis puokštėmis papuošė padangę. Esame dėkingi Baisogalos bendruomenei už padovanotus spalvingus helio pripūstus  balionus.

Kovo 15-ąją kartu su bibliotekininkėmis Alvyda Žižniauskiene ir Viktorija Ivoškaite (jos ir įžiebė kūrybinio vakaro aukurą) pakvietėme į kalbos vakarą ,,Nusilenkime žodžiui, kaip duonai“.

Tu žodžiais, žodžiais į mane,

Tu į mane vis duona, duona.

Augink tą medį, po kuriuo

Susėdę žmonės meiliai šneka. (Just. Marcinkevičius)

Šnekėjome ir literatūrine kalba, ir tarmiškai – juk tarmių metai. Neužmiršome ir knygnešių vargelių paminėti – mūsų kraštietis Juozas Zauka gyvas baisogaliečių atmintyje. Mums smagu, kad ir Edvardas Bielokopitovas dalyvavo – galėjome padėkoti tautodailininkui už mintį ir darbą – stovi miestelio centre knygnešio skulptūra jau visą dešimtmetį. Mokyklos – darželio mokytojos Zita Bliznikienė, Elena Kalvaitienė ir Daiva Volskytė puikiai paruošė savo auklėtinius – mes gėrėjomės jų skaitomomis eilėmis apie Tėvynę. Gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Erikos Liukienės vyresnėliai Miglė Jedinkutė ir Robertas Petraitis – rajoninio skaitovų konkurso dalyviai - džiugino raiškiu žodžiu, puikia teksto interpretacija. Gražina Areliūnienė, Aušra Krugelienė ir Laima Počiejienė - dramos kolektyvo dalyvės - padovanojo eiles ar smagius pašmaikštavimus. Skambėjo ŽODIS. Tame skambėjime puikiai derėjo Palonų daugiafunkcio centro vokalinio ansamblio dainos (vad. Arūnas Kotinskas) ir Vandos Kazickienės dovanotos nertos žvakidės.

Tik spėjom arbata pasivaišinti, o čia jau ir ,,Dėdė atvažiavo“ . Alksniupių teatras, vadovaujamas Laimos Didžbalienės, atskubėjo. Smagus nuotykis viename akte patiko baisogaliečiams. Dėkojome, gėles ir Bronės Žundienės nupintus krepšius teikėme. Naujų spektaklių, įdomių vaidmenų ir aistringų žiūrovų linkėjome. Juk likimo broliai esam – suprantam, kas kūrėją „užganėdina“.

23 d. paskutinį kartą Baisogaloje be jokių pinigų rodėme Petro Vaičiūno komediją ,,Patriotai“. Nelūžo salė nuo žiūrovų  kaip birželio mėnesį, bet buvo smagu, kad kai kurie ir antrą kartą nepatingėjo ateiti. Stengėmės saviškių nenuvilti. Plojo visiems. Ir esamiems, ir buvusiems aktoriams, pakviestiems į sceną, o ypač Zigmui. Ir yra už ką. Zigmas Čelkevičius įtrauktas į penkių nominantų ,,gretas“ geriausio aktoriaus kategorijoje. Mums jis jau yra geriausias. O kaip komisijai - sužinosime kovo 30 d. aštuntoje ,,Tegyvuoja teatras“ šventėje Alytuje.

Spalvingas mums šis kovas buvo. Dar ne viską iškalbėjome, dar ne viską parodėme. Dar patys nežinome, kokie regėjimai ir kūrybinės mintys mus aplankys, bet tikime, kad aplankys ir kartu su visais ne tik Prisikėlimo rytą šlovinsime Gyvenimą.

Atgal