VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Teisė ir teisingumo vykdymas

08 10. VMI suburta ekspertų komanda, galimoms mokesčių vengimo schemoms tirti

Ketvirtadienį Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad institucijoje suburta profesionaliausių ekspertų iš skirtingų padalinių komanda tiria galimas mokesčių vengimo schemas vienoje didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Komanda tikrina gautą informaciją ir bendradarbiaus su užsienio šalių partneriais, siekiant išsiaiškinti tikrąjį schemų turinį. 
"VMI niekada nedalyvavo ir nedalyvaus verslo partnerių konfliktuose bei niekada nebus įrankiu, kuriuo galėtų naudotis akcininkai kovoje su konkurentais, tačiau gauta informacija dėl galimo mokesčių vengimo jau pradėta analizuoti ir VMI skiria didžiules pajėgas išsiaiškinti, ar veikla buvo vykdoma skaidriai, vadovaujantis Lietuvoje ir užsienio šalyse galiojančiais teisės aktais", - pažymi VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas. 
Pažymėtina, kad agresyvaus mokesčių planavimo ir vengimo schemos, kuriomis bando naudotis didžiosios pasaulio kompanijos ir jų akcininkai, mokesčių administratoriams yra pažįstamos. VMI pasinaudos pasauline mokesčių administratorių praktika, tiriant visą gautą informaciją ir analizuojant schemas. Mokesčių mokėtojų veiksmuose nustačius finansinių nusikaltimų požymių VMI bendradarbiaus su FNTT, siekiant maksimaliai pasinaudoti kontroliuojančių institucijų kompetencijomis. 
VMI primena, kad pastaruoju metu skiria didelius resursus kontroliuoti gyventojų, priskiriamų turtingųjų asmenų kategorijai, teisingą pajamų apmokestinimą. iš viso sąraše - 200 gyventojų. Visi į šią grupę patenkantys gyventojai, mokesčių administratoriaus yra vertinami ir kontroliuojami vienodai.

Atgal