VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė

12.26. Per Kalėdas popiežius ragino siekti taikos Jeruzalėje

Kalėdų dieną popiežius Pranciškus ragino siekti taikos Jeruzalėje ir pabrėžė sunkumus, su kuriais tenka susidurti konfliktus išgyvenantiems vaikams. Prieš tai jis kvietė 1,3 mlrd. pasaulio katalikų neignoruoti migrantų, informuoja AFP.

Popiežius į tikinčiuosius kreipėsi Vatikane, kur sakė savo tradicinę, jau penktąją, kalbą "Miestui ir pasauliui". Jis ragino žmones "siekti taikos Jeruzalėje ir visoje Šventojoje žemėje".
"Mes matome Jėzų vaikuose iš Artimųjų Rytų, kurie ir toliau kenčia dėl įtampos, augančios tarp izraeliečių ir palestiniečių", - sakė popiežius Pranciškus.
"Pasimelskime už tai, kad nugalėtų noras atnaujinti dialogą ir kad galų gale būtų pasiektas susitarimas, leisiantis taikiai egzistuoti dviem valstybėms su abipusiai nustatytomis ir tarptautiniu mastu pripažintomis sienomis", - sakė pontifikas.
Popiežiaus žinutė paskelbta po to, kai Vakarų Krante kilo įtampa JAV prezidentui Donaldui Trumpui pripažinus Jeruzalę Izraelio sostine. D. Trumpo pavyzdžiu pasekė Gvatemalos prezidentas Jimmy Moralesas, kuris nusprendė perkelti Gvatemalos ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę.

Atgal