VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

VISUOMENĖ

2024.06.17.Grybauskaitei įteiktas „Point Alpha“ apdovanojimas

 

Kadenciją baigusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, iškilmingoje ceremonijoje įteiktas „Point Alpha“ apdovanojimas už nuopelnus Europos vienybei ir saugumui, pranešė prezidentės biuras.

Padėkos kalboje prezidentė sakė, kad taika turi apsaugoti šalių susitarimus, pasiektus po Antrojo pasaulinio karo. Vakarų civilizacijos, kuriai priklauso Ukraina, ateitis yra mūsų, šių dienų europiečių, rankose.

D.Grybauskaitė.  E.Blažio nuotr.

„Kasdien matydami Rusijos agresijos siaubą savo mintis ir darbus turėtume nukreipti į vieną tikslą – nugalėti agresorių, kad jis paliktų okupuotas Ukrainos teritorijas ir viso pasaulio akivaizdoje būtų teisiamas už karo nusikaltimus“, – kalbėjo prezidentė.

Pirmaisiais „Point Alpha“ apdovanojimo laureatais 2005 m. tapo buvęs JAV prezidentas George‘as W. Bushas, Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis, Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas už jų indėlį suvienijant Vokietiją, 1989 m. Maltos susitikime skelbę apie Šaltojo karo pabaigą.

Vėliau šis apdovanojimas buvo skirtas Čekijos prezidentui Vaclavui Havelui, Lenkijos prezidentui Lechui Valensai, Europos Komisijos pirmininkui Jeanui-Claude‘ui Junckeriui, Vokietijos prezidentui Joachimui Gauckui ir kitiems iškiliems politikams.

Istorinės atminties fondas „Point Alpha“ ir Vokietijos vienybės patikėtinių taryba – ne pelno organizacija, įsikūrusi Geizos mieste, telkia žmones, siekiančius tarptautinio supratimo, remia akademinius projektus, teikia apdovanojimą. Patikėtinių tarybą sudaro 13 žymių Vokietijos žmonių.

 

Atgal