VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

AKTUALIJOS

2022.11.10. Ministerijos prognozės: kaip šalies gyventojų pensijos didės ateityje

Didžiausią „Sodros“ išlaidų dalį kitąmet sudarys išlaidos socialinio draudimo pensijoms, nes jos bus indeksuojamos. Pensijų mokėjimui numatyta skirti beveik 5 mlrd. eurų, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime žiniasklaidai.

„Išlaikome tvarų ir nuoseklų pensijų didinimą, o teigiamą einamųjų metų Sodros biudžeto perteklių nukreipiame spartesniam individualios dalies didinimui. Jau nuo šiemet individualioji pensijos dalis indeksuojama papildomai. Taip siekiame palaikyti žmones, kurie, būdami darbo rinkoje, sumoka didesnes socialinio draudimo įmokų sumas. Kitaip tariant, tiems, kurie mokėjo didesnes įmokas ar jas mokėjo ilgiau, ir pensijos augs sparčiau“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, kitąmet didės iki 575 eurų nuo 510 eurų 2022 m., t. y. 65 eurais arba 12,7 proc. Bendroji pensijos dalis didės apie 9 proc., o individualioji – beveik 15 proc.

Kaip ir šiemet, taip ir 2023 m., pensijas planuojama indeksuoti didinant bazinę pensiją (9,02 proc.) ir apskaitos vieneto vertę, kuri lemia individualios pensijos dalies dydį (9,02 proc. + papildomai 5,8 proc.).

Ministerija pažymi, kad šiemet nuo sausio mėnesio individualioji pensijos dalis didėjo 12,71 proc., bendroji dalis – 8,47 proc., o nuo birželio mėnesio socialinio draudimo pensijos (abi dalys) didėjo dar 5 proc.

„Nuosekliai einame prie tikslo stiprinti įmokų ir išmokų ryšį, pamažu pereinant nuo dabartinio santykio 60/40 iki 50/50, ką planuojama pasiekti iki 2030 m. Tikimasi, kad 2023 metais šis santykis sudarys 56/44. Taigi, žmogus, kuris turi įgijęs didesnį nei būtinąjį stažą, gaus proporcingai didesnę bendrąją pensijos dalį, o tas, kuris moka didesnes įmokas, – gaus didesnę pensijos individualiąją dalį“, – sako ministrė M. Navickienė.

Socialinio draudimo pensijas gauna 610 tūkst. senatvės pensijos amžių sukakusių asmenų ir 151 tūkst. žmonių su negalia.

 

 

 

Atgal