VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kultūra

05 15. R. Kalantos atminimui - paauksuotas medalis

Modestas Patackas

Bendrovė "Monetų namai" Romo Kalantos aukos metinių proga, pagerbdama R. Kalantos atminimą, išleido paauksuotą medalį.

 Prieš 40 metų, gegužės 14 dieną Kaune, protestuodamas prieš sovietinį režimą, R. Kalanta paaukojo savo gyvybę, susideginęs Muzikinio teatro sodelyje.

 Medalio dizainas buvo kuriamas glaudžiai bendradarbiaujant su R. Kalantos artimaisiais. Pasak R. Kalantos brolio Antano Kalantos, bet kuris brolio paminėjimas yra reikšmingas ir labai svarbus.

 "Nors ir praėjo 40 metų, džiaugiuosi, kad visuomenė žino apie gegužės 14-osios įvykius, yra skaitę apie R. Kalantą. Daugiau nei pusę amžiaus renku pašto ženklus, monetas ir sporto atributiką, todėl pagelbėti, kuriant broliui skirto medalio dizainą, man buvo malonu. Gera žinoti ir matyti, kad brolis priskiriamas prie "Iškiliausių Lietuvos žmonių", - sakė A. Kalanta.

 Pasak UAB "Monetų namai" vadovės Ievos Galiauskienės, šiam reikšmingam įvykiui atminti skirtas medalis kiekvienam primins Tautos ryžtą siekti laisvės. "Išleisdami šį medalį norime pagerbti Romą Kalantą - jaunuolį, vardan šalies laisvės paaukojusį savo gyvybę. Norime priminti ir pažymėti visuomenei, kad Romas Kalanta yra vienas iš iškiliausių mūsų Tautos asmenybių", - sakė I. Galiauskienė.

 Medalio averse vaizduojamas R. Kalantos portretas, jo fone - Kauno Muzikinio teatro fasadas. Po portretu iškaldinti žodžiai iš R. Kalantos priešmirtinio raštelio: "Dėl mano mirties kalta tik santvarka" ir jo parašas. Palei viršutinę medalio briauną iškaldintas užrašas "ROMAS KALANTA- 1953-1972". Medalio reverse pavaizduotas įvairių epochų stilizuotas Vytis. Puslankiu palei medalio briauną iškaldintas kolekcijos pavadinimas "Iškiliausi Lietuvos žmonės".

 Pasak bendrovės pranešimo, šis medalis papildo "Monetų namų" leidžiamų atminimo medalių - "Iškiliausi Lietuvos žmonės" - kolekciją.

Atgal