VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

NAUJIENOS

2022.11.17. Lietuva tapo EBPO Paramos vystymuisi komiteto nare

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komiteto (PVK) posėdyje buvo pritarta Lietuvos narystei komitete. Lietuva tapo 31-ąja svarbaus tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo forumo nare, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Anot URM, posėdyje Lietuvai atstovavęs Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas pristatė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos viziją bei pasiektą pažangą ir pabrėžė Lietuvos ambiciją dar aktyviau prisidėti prie darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo ir investuoti į tvarią ateitį. „Džiaugiamės, kad Lietuva tapo Paramos vystymuisi komiteto nare.

Lietuva tapo EBPO Paramos vystymuisi komiteto nare

Šis žingsnis rodo, kad mūsų vystomojo bendradarbiavimo veikla stiprėja, kad tampame brandesne šalimi donore. Esame pasiruošę dalintis savo žiniomis, sukaupta pereinamojo laikotarpio patirtimi ir pažangiais sprendimais. Kartu turėsime galimybę pasinaudoti kitų šalių ekspertinėmis žiniomis tobulinant savo vystomojo bendradarbiavimo sistemą“, – pažymėjo R. Kriščiūnas. Pasak R. Kriščiūno, PVK yra pagrindinis tarptautinis vystomojo bendradarbiavimo formatas, vienijantis šalis donores. Prisijungusi prie jo, Lietuva turės galimybę dalyvauti priimant sprendimus dėl tarptautinių vystomojo bendradarbiavimo standartų, didinti savo politikos veiksmingumą, naudotis tarpusavio peržiūrų nauda (peer-reviews) ir dalintis gerąja patirtimi. Tapdama PVK nare, Lietuva kartu įsipareigojo įgyvendinti komiteto rekomendacijas ir vadovautis jo gairėmis formuluojant savo vystomojo bendradarbiavimo politiką, teikti vystomojo bendradarbiavimo statistikos ataskaitas, dalyvauti komiteto posėdžiuose ir jam pavaldžiose darbo grupėse, rašome URM pranešime.
 

Atgal