VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Asmenybės

12 16. Kitąmet bus minimos Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės

Siekdama deramai paminėti iškilaus valstybės ir visuomenės veikėjo, diplomato, kompozitorius Mykolo Kleopo Oginskio atminimą, Vyriausybė patvirtino jo 250-ųjų gimimo metinių minėjimo veiksmų planą.

M. K. Oginskio jubiliejiniai paminėjimo renginiai, parodos vyks Vilniuje, Rietave, Plungėje, taip pat ir už Lietuvos ribų ­– Paryžiuje (Prancūzija), Florencijoje (Italija). Iškilūs visuomenės veikėjai, mokslininkai kviečiami dalyvauti M. K. Oginskio 250-jųjų gimimo metinių paminėjimo jubiliejiniuose renginiuose, konferencijose.

Bus vykdoma Lietuvos ir kitų šalių archyvuose saugomų archyvinių dokumentų, susijusių su M. K. Oginskio, kitų kunigaikščių Oginskių gyvenimu ir veikla, paieška, su jais bus supažindinama visuomenė. Su kunigaikščių Oginskių paveldu taip pat bus galima susipažinti naujoje interaktyvioje interneto svetainėje, planuojama transliuoti ir televizijos laidą apie M. K. Oginskį. Šiai progai pažymėti numatoma išliesti specialų pašto ženklą.

 Numatyta įamžinti ir kunigaikščių Oginskių giminės atminimą – Rietave bus pastatytas paminklas, skirtas Mykolui Kleopui Oginskiui ir jo palikuonims, taip pat ketinama paženklinti Kaišiadorių raj. Uogintų kaimo vietovę, kurioje prasidėjo kunigaikščių Oginskių giminės istorija Lietuvoje.

Tai unikali proga ne tik prisiminti kunigaikščio, Abiejų Tautų Respublikos politinio veikėjo, kompozitoriaus, populiarių Europoje polonezų, mazurkų autoriaus M. K. Oginskio nuopelnus, bet ir

M. K. Oginskio 250-ųjų gimimo metinių paminėjimas bus finansuojamas iš valstybės biudžete atitinkamoms ministerijoms, institucijoms, įstaigoms, atsakingoms už šios programos veiksmų vykdymą, patvirtintų bendrųjų asignavimų. 

 Seimo nutarimu 2015-ieji Lietuvoje  yra  paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais.

Atgal