VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Būstas

07.15. "Misionierių namų" statytojai kreipėsi į Vyriausybę

Bendrovė „Misionierių namai", statanti gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Subačiaus gatvėje, kreipėsi į Vyriausybę prašydama atkreipti dėmesį į pažeistas investuotojo teises ir ragina kilusį tarpinstitucinį konfliktą spręsti derybomis. Nepavykus to padaryti, bendrovė žada kreiptis į tarptautinį arbitražo teismą.

Kultūros ministerija, jai pavaldus Kultūros paveldo departamentas ir Vilniaus miesto savivaldybė bendrovei suteikė teisę statyti gyvenamąjį kompleksą „Misionierių sodai". Šią teisę dabar ginčija kitos institucijos: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI) ir Valstybinė kultūros paveldo komisija (VKPK).
"Nepaisydamos to, kad statytojas dar sausio mėnesį gavo statybos leidimą ir jau kone pusmetį vykdo statybos darbus, VTPSI ir VKPK birželio mėnesį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu inicijuoti bylą teisme siekdamos panaikinti apie penkerius metus valstybės institucijų rengtą ir derintą teritorijos specialųjį planą bei statybos leidimą", - rašo bendrovė Eltai atsiųstame pranešime.
Tol, kol vyks ginčas prašoma uždrausti bendrovės vykdomas statybas bei apriboti galimybę disponuoti visais bendrovės statiniais, esančiais specialiuoju planu suplanuotoje teritorijoje.
„Tapau situacijos įkaitu - vienų valstybinių institucijų patvirtintus projektus ir išduotus leidimus prašo anuliuoti kitos, - sako bendrovės „Misionierių namai" akcininko atstovas Mindija Gadajevis. - Įšaldytos investicijos, beveik 10 metų tvarkomi dokumentai ir galiausiai tarpinstitucinis kompetencijų kvestionavimas. Jau dabar patiriame nemenkus nuostolius, o, sustabdžius projektą, nuostoliai tik didės".
Vadovaudamasis investicijų apsaugos sutartimi UAB „Misionierių namai" akcininkas prašo Vyriausybės inicijuoti tarpinstitucines derybas ir, atsižvelgus į visas reikšmingas aplinkybes, priimti sprendimą užtikrinti investuotojo teises. Taip pat prašoma nutraukti bendrovės ir į ją investavusio investuotojo teisių ir turtinių interesų persekiojimą.
„Esame įsitikinę, kad prašymas nutraukti teisėtas statybas, vykdomas pagal specialųjį planą, kurį tikrino ir tvirtino atsakingos šalies institucijos, pažeidžia tarptautinės ir nacionalinės teisės reikalavimus užtikrinti investicijų apsaugą ir teisinio reguliavimo aiškumą bei stabilumą. Taip pat manome, kad tai pažeidžia ir tarptautinį susitarimą dėl investicijų skatinimo bei apsaugos, kurį Lietuvos ir Gruzijos vyriausybės pasirašė 2005 metais", - sako M. Gadajevis.
„Lietuva yra teisinė valstybė ir tikiu, kad čia galioja teisė. - sako M. Gadajevis. - Valstybės kompetentingų institucijų veiksmai ir priimti sprendimai, įskaitant šalies teisės aktus, sukūrė pagrįstą ir teisėtą lūkestį, kad mano vykdomos investicijos ir teisės į nekilnojamojo turto įsigijimą bei pritaikymą privačiai funkcijai bus saugomos".

Atgal