VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Būstas

10 30. Šiemet Telecentras planuoja padidinti Molėtuose ir Varėnoje veikiančių skaitmeninės antžeminės televizijos siųstuvų galias

Šiemet Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) planuoja padidinti Molėtuose ir Varėnoje veikiančių skaitmeninės antžeminės televizijos siųstuvų galias ir įdiegti naują siųstuvą Švenčionyse.

Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirblys teigia, jog 2011 m. buvo dvigubai padidintos Vilniaus ir Druskininkų siuntimo stočių galios bei įrengtos naujos siuntimo stotys Joniškyje, Molėtuose ir Lazdijuose.

Jo teigimu, skaitmeninių Telecentro tinklų plėtros darbai buvo vykdomi ir prieš pat analoginės antžeminės televizijos išjungimą: šių metų rudenį dar kartą buvo padidinta Druskininkuose, Lazdijuose ir Šalčininkuose veikiančių siųstuvų galios.

Spalio 23 d. Telecentras įdiegė skaitmeninės antžeminės televizijos siųstuvą Nidoje.

Bendrovės specialistai Neringos gyventojams rekomenduoja naudoti lauko (išorės) stacionariai įrengtas antenas, o ieškant geriausiai priimamo signalo jas kreipti į Nidos, Švėkšnos arba į Girulių TV bokštus - nemokamos lietuviškos TV programos iš šių stočių siunčiamos tuo pačiu (sinchroniškai veikiančiu) DVB-T 60 kanalu.

Nacionalinio masto skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus Lietuvoje eksploatuoja dvi įmonės - Telecentras ir AB "Teo LT".

Vyriausybės 2011 m. patvirtintame "Skaitmeninės televizijos diegimo Lietuvoje modelio apraše" nurodyta, kad naujojo LRT tinklo parametrai turi užtikrinti nemokamų LRT programų priėmimo galimybę teritorijoje, apimančioje ne mažiau kaip 95 proc. Lietuvos teritorijos. Tai, pagal minėtąjį dokumentą, turėjo būti užtikrinta analoginės antžeminės televizijos išjungimo dieną. Neįgyvendinus šio Vyriausybės įpareigojimo LRT skaitmeninės TV programas ir toliau siunčia Telecentras.

Atgal