VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Būstas

03 15. Pastatų renovacijos viešuosius pirkimus jau galima vykdyti per CPO

Rita Lenartienė

Lietuvos savivaldybėms jau sudaryta galimybė pastatų modernizavimo darbus pirkti per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) elektroninį katalogą. Ignalinos rajono savivaldybė yra pirmoji, inicijavusi pastatų renovavimo darbų pirkimą per CPO.
"Ši žinia yra aktuali visos šalies savivaldybėms, bet ypač Zarasų, Ignalinos rajonų ir Visagino savivaldybėms. Būtent už šiose savivaldybėse esančių viešųjų pastatų modernizavimo darbus Europos Komisija apmokės 100 proc. išlaidų, už gyvenamųjų namų modernizavimą - 15 proc. išlaidų. Pagrindinė finansavimo sąlyga - pirkimus vykdyti per CPO - yra išpildyta", - sakė ūkio ministrė Birutė Vėsaitė.
Pasak B. Vėsaitės, perkančiosios organizacijos pastatų modernizavimo darbus per CPO galės pirkti tiek su projektavimo paslaugomis, tiek ir be jų.
"Artimiausiu metu planuojame, kad šis elektroninis katalogas bus papildytas, ir bus sudaryta galimybė per CPO pirkti ir statinio atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano parengimo, statinio energetinio naudingumo sertifikato parengimo ir statinio statybos techninės priežiūros paslaugas", - sakė ūkio ministrė.
Jos teigimu, Ūkio ministerijai pavyko laiku įdiegti patį skaidriausią viešųjų pirkimų modelį, kuris užtikrins sklandų renovacijos darbų pirkimą.
Pirkimai per CPO yra efektyvesni, nes perkančiosioms organizacijoms pačioms nereikia rengti pirkimų dokumentų, pirkimai įvykdomi kelis kartus greičiau ir visiškai skaidriai. Be to, dėl užtikrintos konkurencijos taupomos valstybės biudžeto lėšos. Tikimasi, jog pirmosios sutartys dėl pastatų modernizavimo Ignalinos savivaldybėje bus pasirašytos per 2-3 savaites.
Ūkio ministrė atkreipia dėmesį, jog pasiryžusiems modernizuoti pastatus ir daugiabučius namus kitose Lietuvos savivaldybėse valstybė yra įsipareigojusi finansuoti statinio atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano parengimą.

Profesionalus energetinio naudingumo sertifikatas siūlomas namudiagnostika.lt

Atgal