VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

In memoriam

02.29. Šeštadienį mirė legendinė Lietuvos estrados dainininkė Nelly Paltinienė

 

 Šią žinią patvirtino artimas atlikėjos bičiulis kunigas Arūnas Peškaitis.

Vokietijoje, Manheime paskutiniuosius savo gyvenimo metus leidusi N. Paltinienė kovojo su užklupusia liga - plaučių uždegimu. Laikui bėgant liga komplikavosi, todėl dainininkės būklė buvo sunki.

Nelė ir Arvydas Paltinai atsisveikina su Klaipėdos žiūrovais. Eltos nuotr.
 

Scenoje praleidusi daugiau nei šešis dešimtmečius N. Paltinienė 2009 m. buvo įtraukta į agentūros „Factum" rekordų knygą kaip ilgiausiai (58 metus) dainavusi solistė.

Tikslūs dainininkės gimimo metai nežinomi, neišlikus dokumentams, tad savo gimtadienį ji šventė 1929 m. vasario 16 d.

Dainuoti N. Paltinienė pradėjo 1951 m. Klaipėdoje, saviveiklos ansamblyje, kuriam vadovavo Aurelija Daunorienė. Kūrybinės veiklos pradžioje dainavo dainas iš kino filmų, operečių arijas bei kitas tuo metu populiarias dainas. 1960 m. perėjo dainuoti į Klaipėdos miesto kultūros namų estradinį orkestrą. 1961 m. atėjo į Arvydo Paltino vadovaujamą ansamblį, kuris vėliau pasivadino „Kopų balsais“. „Kopų balsuose“ susikūrė pirmasis Lietuvoje – N. Paltinienės ir Eugenijaus Ivanausko – estradinis vokalinis duetas. Ansamblyje „Kopų balsai“ N. Paltinienė dainavo iki pat išvykstant į Vakarų Vokietiją 1982 m. Gyvendama Vokietijoje rengė solinius koncertus išeivijos lietuviams JAV, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje.

Nuo 1989 m. vėl pradėjo koncertuoti ir Lietuvoje. N. Paltinienė atliko tokias žinomas dainas, kaip „Tu ateik į pasimatymą“, „Mylėk ir lauk“, „Tango“, „Pasvajokime kartu“, „Lyg paukštė“ ir kitas.

Garsi dainininkė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi (2003 m.). 2011 metų spalio mėnesį popiežius Benediktas XVI suteikė apaštalinį palaiminimą N. Paltinienei už tai, kad ji kiekvieną koncertą pradėdavo malda švč. mergelei Marijai.

Atgal