VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Įvykiai

01.22. Prancūzija skyrė 50 mln. eurų baudą „Google“

Prancūzijos duomenų apsaugos tarnyba (CNIL) pranešė skirianti 50 mln. eurų baudą „Google“. Tarnyba baudą skyrė pasinaudodama griežtu ES bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR).

stocksnap.io nuotr.

„Google“ rekordinė bauda buvo skirta, nes bendrovė nesuteikė skaidrios ir lengvai pasiekiamos informacijos apie įmonei suteikiamo leidimo naudotis vartotojų duomenimis taisykles, teigiama CNIL pranešime.

Tarnybos teigimu, „Google“ vartotojams apsunkino prieigą prie parametrų, kuriuose vartotojai gali reguliuoti, kaip naudojami jų privatūs duomenys, ypač - susiję su tiksline reklama.

„Žmonės tikisi labai aukštų skaidrumo ir kontrolės standartų iš mūsų. Esame pasiryžę laikytis mums BDAR keliamų reikalavimų“, - sakė „Google“ atstovas spaudai, pridurdamas: „Šiuo metu nagrinėjame tarnybos sprendimą, o tada nuspręsime dėl tolesnių žingsnių“.

Bauda skirta po dviejų advokatų kontorų iškeltų bylų. Vienos iš bylų iniciatorius Maxas Schremsas kaltino „Google“ verčiant vartotojus sutikti su iš anksto priskirtais privatumo nustatymais.

„Google“ vartotojams teikiama informacija nėra pakankama. Vartotojai iš pateiktos informacijos negali suprasti, kad jie patys turi nuspręsti, ar leisti „Google“ naudotis privačiais duomenimis tikslinės reklamos tikslais“, - sakė CNIL atstovai.

Atgal