VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Įvykiai

03.03. Uosto direkcija: formalaus požiūrio į prevenciją netoleruosime

Po praėjusį sekmadienį „Klacko“ įrenginyje kilusio gaisro Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša inicijuojanti tarpinstitucinę uosto įmonių pasirengimo ekstremaliems atvejams neplaninę patikrą.

Uosto direkcija pabrėžia, kad uosto naudotojai turi diegti naujausias technologijas, kad tokių įvykių ateityje būtų išvengta, o esant incidentui situacija būtų tinkamai suvaldyta.„Uosto direkcija netoleruos bet kokio formalaus požiūrio į prevenciją. Galima padaryti tiek, kiek reikalauja teisės aktai, tačiau visada galima padaryti ir kur kas daugiau, kad būtų išnaudotos visos priemonės, siekiant išvengti tokių incidentų. Šiandien yra naujų technologijų, kurias tikrai galima papildomai įdiegti, kad incidentų nebūtų. Tad uosto direkcija reikalaus diegti naujausias ir saugiausias technologijas“, - pranešime cituojamas po susitikimo su „Klacko“ vadovybe kalbėjęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, pavaduojantis generalinį direktorių, Vidmantas Paukštė.

Pasak jo, uosto direkcija kartu su suinteresuotomis tarnybomis rengs ne tik planines pratybas, bet ir neplaninius patikrinimus uoste esančiose įmonėse, tikrins jų pasirengimą ekstremaliems atvejams.

Kaip teigiama, uosto direkcija su „Klacko“ vadovybe aiškinosi gaisro priežastis, ar įmonė ėmėsi tinkamų priemonių situacijai suvaldyti. Dėl visuotinio gyventojų informavimo tokiais atvejais, kaip pastarasis, uosto direkcija inicijuos susitikimą su Klaipėdos miesto savivaldybe. Pagal Civilinės saugos įstatymą, jei yra grėsmė, sprendimą dėl visuotinio gyventojų informavimo ar perspėjimo priima savivaldybė.

„Turime rasti bendrą sutarimą, kaip visuotinai, pavyzdžiui, SMS žinutėmis, būtų galima informuoti šalia gyvenančius žmones ir esant neekstremaliai situacijai. To įstatymai nenumato, bet, pabrėžiu, visada galima padaryti daugiau“, - teigia V. Paukštė.

Gaisras „Klacko“ įrenginyje kilo praėjusio sekmadienio popietę. Pasak „Klacko“ vadovų, preliminari gaisro priežastis - įrenginyje perkaitęs guolis vienoje iš galerijų.

Atgal