VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kultūra, menas

2022.06.14.Baltijos šalių ture San Chozė jaunimo simfoninis orkestras

Pirmą kartą į Baltijos šalis atvyksta vienas seniausių ir garsiausių jaunimo orkestrų vakarinėje JAV pakrantėje – San Chozė jaunimo simfoninis orkestras (SJNS). Yair Samet vadovaujamas orkestras per kelias savaites iš viso surengs 4 koncertus, o vieną jų jau birželio26-tą dieną koncertų salėje Compensa, Vilniuje. Renginys NEMOKAMAS.

SJNS buvo įkurtas prieš septynis dešimtmečius kaip tuometinio San Chozė simfoninio orkestro dalis ir jau turi gilias muzikinių pasirodymų bei edukacijos tradicijas. Kiekvieną pavasarį rengiamame konkurse iš beveik 700 kandidatų atrenkami nauji orkestro nariai – muzikantai nuo 8 iki 20 metų. SJNS sudaro 12 ansamblių: du pilni orkestrai, kamerinis orkestras, du fleitų chorai, jaunimo, džiazo, mušamųjų ir arfos ansambliai bei du styginių ansambliai. Filharmonijos orkestras yra pirmasis SJNS kolektyvas, kuriam vadovauja muzikos vadovas ir dirigentas Yair Samet.

Koncertuose kaip fortepijono solistas pasirodys Solomon Ge, pianistas ir kompozitorius iš San Chosė, Kalifornijos. Jaunasis talentas konkursuose jau pelnė ne vieną apdovanojimą ir sėkmingai koncertavo užsienyje.

SJNS Baltijos šalių ture pristatys energija trykštantį repertuarą, kurio centre – Geršvino, Listo ir Rachmaninovo kūriniai.

Atgal