VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Parama, labdara

12 23. Šalies gyventojai paramą skyrė augantiems muzikantams, sportininkams, mokslininkams

Šiemet muzikai, sportui ir mokslui gabius vaikus iki 18 metų remiančiam M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui „Pagalba Lietuvos vaikams" šalies gyventojai skyrė 14 480 litų iš 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tarp žinomiausių paramą gavusių vardų 2014-aisiais - ir sporto pasaulyje laurus raškantys tenisininkas Lukas Mugevičius, ir plaukikas Danas Repšys.
"Šiemet iš 2 proc. nuo GPM surinkta suma - daugiau nei 14 tūkstančių litų - yra beveik dvigubai didesnė nei pernai, ir mes labai džiaugiamės tokiu šalies žmonių aktyvumu. Dėkojame už pagalbą auginant naują iškilių žmonių kartą Lietuvoje", - sakė labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams" valdybos pirmininkė Rasa Kubilienė.
Nuo GPM skiriami 2 procentai yra dalis fondo kasmet išdalijamų lėšų. Pinigų į fondo sąskaitą ištisus metus perveda pavieniai asmenys. O liūto dalį fondo veiklai tęsti reikalingų lėšų skiria ilgamečiai fondo partneriai ir rėmėjai.
Šiemet M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams" išdalijo 81 tūkst. 302 litus paramos. Jie buvo skirti 15-ai vaikų remti. Daugiausia tarp jų - augantys jaunieji muzikantai, kurių talentui atsiskleisti reikia ne vienų metų. Taip pat du moksleiviai iš Kauno - šių metų Lietuvos moksleivių informatikos ir matematikos olimpiadų pirmos ir antros vietos laimėtoja Neringa Levinskaitė ir Rokas Elijošius, kuris stebina gabumais ne vienoje mokslo šakoje, - yra matematikos, chemijos, anglų ir lietuvių kalbų olimpiadų prizininkas, neabejingas ir gamtos mokslams - prizus renka ir Tado Ivanausko jaunųjų gamtininkų konkursuose.
Šiemet nemaža parama teikta ir jau garsiems šalies vardams - profesionaliems sportininkams L. Mugevičiui, garsinančiam Lietuvos vardą teniso kortuose, ir rekordus nuolat gerinančiam plaukikui Danui Repšiui. Paramą šiems laurus pelnantiems sportininkams M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas skiria ir į jaunuolių profesinę karjerą investuoja jau ne vienus metus.
Per dvylika veiklos metų M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams" išdalijo 2 milijonus 229 tūkstančius ir 74 litus. Per visus šiuos metus iš 2 proc. nuo GPM surinkta apie 180 tūkst. litų. Didžiausia iš 2 proc. nuo GPM surinkta suma per vienus metus - šiek tiek daugiau nei 33 tūkstančiai, žmonių buvo suaukota 2008-aisiais.

Atgal