VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

11.13. Afganistanas - ant "ekonominio žlugimo ribos", perspėja Pakistanas

Afganistanas „atsidūrė ties ekonominio žlugimo riba“, todėl tarptautinė bendruomenė turi skubiai atnaujinti finansavimą ir teikti humanitarinę pagalbą, perspėjo Pakistano užsienio reikalų ministras per susitikimą Islamabade su JAV, Kinijos, Rusijos ir Talibano diplomatais.

„Šiandien Afganistanas atsidūrė ties ekonominio žlugimo riba“, – sakė Sh. M. Qureshis, pradėdamas susitikimą, ir pridūrė, kad bet koks tolesnis smukimas žemyn „smarkiai apribotų“ naujosios Talibano vyriausybės galimybes valdyti šalį.

„Todėl tarptautinei bendruomenei kyla būtinybė skubiai paremti humanitarinės pagalbos teikimą“, – sakė jis.

Pasak jo, tai apima ir galimybę Afganistanui gauti lėšų, kurias Vakarų donorai įšaldė nuo rugpjūčio mėnesio, kai Talibanas perėmė šalies kontrolę.

Finansavimo srautų atnaujinimas „prisidės prie mūsų pastangų atgaivinti ekonominę veiklą ir siekti Afganistano ekonomikos stabilumo bei tvarumo“, – sakė Sh. M. Qureshis.

Jungtinės Tautos ne kartą įspėjo, kad Afganistanas atsidūrė ant didžiausios pasaulyje humanitarinės krizės slenksčio: daugiau nei pusei šalies gyventojų labai trūksta maisto, o žiemą milijonai žmonių priversti rinktis tarp migracijos ir bado.

Atgal