VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

11.23. Žiniasklaida: Japonija forsuoja derybas su Australija dėl naujos karinės sutarties

 Japonijos vyriausybė aktyvina derybas su Australija, siekdama sudaryti naują karinio bendradarbiavimo sutartį, kuri turėtų maksimaliai supaprastinti dviejų šalių ginkluotųjų pajėgų bendrų pratybų rengimo sąlygas.

Kaip pranešė laikraštis „Nikkei“, dokumente, be kita ko, numatoma panaikinti arba gerokai sušvelninti įvairias patikras atvykstant kariškiams ir įvežant karinę techniką. Leidinio žiniomis, sutartį po pasirašymo ketinama jau 2022 metais perduoti Japonijos parlamentui ratifikuoti.

Tokias palengvintas kariuomenės ir ginkluotės įvežimo reguliarioms bendroms pratyboms sąlygas Japonija yra suteikusi tik JAV, su kuriomis Tokijas yra pasirašęs dvišalę saugumo sutartį. Joje, be kita ko, numatoma, kad Vašingtonas turi suteikti skubią karinę pagalbą savo sąjungininkei Tolimuosiuose Rytuose užsienio agresijos atveju.

Pasak laikraščio, Tokijas siekia teisiškai įforminti su Australija „dalinę karinę sąjungą“, kuri skirsis nuo santykių su JAV tik tuo, kad nebus numatyta skubi karinė pagalba. Bet Tokijas ir Kanbera jau turi sutartį dėl apipusės laivų ir lėktuvų apsaugos nepaprastųjų aplinkybių atveju, taip pat ir naudojant ginklą. Be to, sudaryti analogiški susitarimai dėl abipusio degalų ir kitų atsargų tiekimo, dėl keitimosi slapta informacija ir t. t.

Tokius pat „dalinės karinės sąjungos“ santykius Tokijas dabar stengiasi užmegzti ir su Didžiąja Britanija, pažymi „Nikkei“.

 

Atgal