VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

POLITIKA

01.17. Ministras G. Landsbergis su Irako kolega aptarė sėkmingą dvišalį bendradarbiavimą, sprendžiant migracijos krizę

Sekmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Bagdade susitikęs su Irako ministru pirmininku Mustafa Al-Khadimi‘u ir užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu, padėkojo už aktyvų Irako įsitraukimą, sprendžiant neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų grąžinimo į Iraką klausimus, bei reguliarias Irako konsulų misijas į Lietuvą, siekiant identifikuoti Irako piliečius, sakoma pranešime.

Užsienio reikalų ministrai aptarė pasiteisinusias priemones, sprendžiant migracijos klausimus, savanoriškai sugrįžusių irakiečių integravimosi procesą Irake ir dvišalio bendradarbiavimo galimybes.

URM nuotr.

„Irako pasiryžimas padėti Lietuvai ir priimtos priemonės leidžia kalbėti apie sėkmingą modelį, kuris gali būti taikomas visos Europos Sąjungos lygiu panašioms krizėms spręsti. Tačiau matome ir dar daugiau potencialo ES ir Irako suartėjimui, politiniam dialogui, atsivėrimui srityse, kurios būtų abipusiai naudingos: švietimas, prekyba, dalijimasis patirtimi”, − sakė G. Landsbergis.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad tik abiejų šalių pastangomis pavyko pažaboti neteisėtos migracijos srautus, tačiau, artėjant pavasariui, jie gali vėl išaugti, todėl svarbu toliau išlikti budriems, vykdyti informacinę kampaniją bei perspėti irakiečius nepakliūti į Baltarusijos režimo paspęstus spąstus.

Kalbėdamas apie tolesnę Lietuvos ryšių plėtrą su Iraku, ministras G. Landsbergis pareiškė viltį, kad naujai formuojama vyriausybė tęs pradėtus darbus ir abi šalys įgyvendins konkrečius dvišalius projektus sienų apsaugos, gyventojų registravimo, švietimo, sveikatos apsaugos srityse. Ministras taip pat patikino, kad Lietuva ir toliau laikysis savo įsipareigojimų ir rems Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS ir NATO sprendimus stabilumui Irake įtvirtinti.

Šiandien užsienio reikalų ministras susitiks su Irako Kurdistano regiono prezidentu Nechirvanu Barzani‘u, regiono ministru pirmininku Masrouru Barzani‘u bei Irako Kurdistano regiono užsienio reikalų ministru Safeenu M. Dizayee‘u.

 

Atgal