VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

POLITIKA

2022.03.02. I. Šimonytės ir K.Harris pokalbis apie paramą Ukrainai

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienio vakarą telefonu kalbėjo su Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidente Kamala Harris. 

Pokalbio metu aptartas Putino pradėtas karas prieš Ukrainą, saugumo padėtis rytiniame NATO flange, pabrėžta visokeriopos paramos Ukrainai svarba. 

Premjerė padėkojo Jungtinėms Amerikos valstijoms už lyderystę ir už JAV karinį pastiprinimą Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

„Žiaurus ir iš anksto planuotas Putino karas prieš Ukrainą yra lūžio momentas tarp autokratijos ir demokratijos, tarp nužmogėjimo ir žmogiškumo. Šiuo kritiniu momentu kiekvienos demokratinės šalies parama Ukrainai yra be galo svarbi,“ – sakė premjerė.

Anot I. Šimonytės, šiandien didelį nerimą kelia Kremliaus atviri siekiai toliau eskaluoti karo veiksmus, taikytis į civilinius objektus.

Premjerė pažymėjo, kad Putino pradėtas karas Europoje kelia grėsmę taikai ir saugumui žemyne ir visame pasaulyje.

Lietuvos vyriausybės vadovė akcentavo oficialaus Minsko, įsitraukusio į karą prieš Ukrainą, atsakomybę.

Lietuvos premjerė ir JAV viceprezidentė  taip pat aptarė saugumo stiprinimo priemones NATO rytiniame flange, bei didesnio JAV karinio Lietuvoje ir Baltijos šalyse klausimus.

Susitikime taip pat buvo aptartas Kinijos spaudimas Lietuvai. Premjerė padėkojo JAV už solidarumą ir įsitraukimą į ES–Kinijos PPO bylą.

Atgal