VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2022.03.04.Prezidentas: ukrainiečiai savo herojiška kova įrodė, kad yra verti būti ES nariais

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su į Lietuvą atvykusiu Vokietijos Prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu. Lietuvos ir Vokietijos Prezidentai aptarė atsaką į Rusijos karą prieš Ukrainą ir pagalbos priemones jai atremiant ataką.

Šalies vadovas akcentavo, kad beprecedentė Vakarų vienybė ir susitelkimas prieš siautėjantį blogį – labai svarbus signalas Kremliui. 

„Griežtos sankcijos ir visiška Rusijos izoliacija turėtų būti tik Vakarų atsako pradžia. Vakar Jungtinės Tautos pasmerkė Kremliaus karinę agresiją. Tai, nors ir simbolinis, bet visiškos pasaulio vienybės ženklas“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad būtina tęsti pagalbą Ukrainai – politinę, karinę, ekonominę. Pasak Prezidento, mūsų pareiga yra suteikti įrankius Ukrainos žmonėms apginti savo šalį nuo Rusijos kariuomenės. Šalies vadovas dėkojo Vokietijos Prezidentui už istorinį Vokietijos sprendimą paremti Ukrainos kovą ginklais.

Pasak Lietuvos Prezidento, kitas žingsnis, kurį Europos Sąjungos šalys turi žengti, – palaikyti Ukrainos stojimo į ES paraišką, kuo greičiau jai suteikti ES šalies kandidatės statusą ir pradėti derybų procesą.

„Ukrainiečiai tiek savo herojiška kova už mūsų visų vertybes, tiek pažanga vykdant reformas savo šalyje įrodė, kad yra verti būti ES nariais“, – teigė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupė

 

Atgal