VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2022.03.05. Prezidentas kalbėjosi su Turkijos vadovu: turime stiprinti NATO gynybos elementus regione

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį telefonu kalbėjosi su Turkijos Prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu. Šalių vadovai aptarė NATO gynybos stiprinimo priemones Baltijos regione, taip pat pagalbą nuo Rusijos karinės agresijos kenčiančiai Ukrainai.

Šalies vadovo teigimu, visame rytiniame NATO flange, nuo Norvegijos iki Turkijos, turi būti stiprinami Aljanso  gynybos pajėgumai, ypač oro gynyba – Lietuva ir kitos Baltijos valstybės turi būti apgintos nuo bet kokių galimo konflikto scenarijų.

Prezidentas pokalbyje su Turkijos vadovu pažymėjo, kad itin didelį nerimą kelia Rusijos karinių pajėgų atakos prieš Ukrainos atomines elektrines. Tokie išpuoliai ir grasinimas branduoliniu karu negali tapti šantažo priemone NATO valstybėms.

„Atakos prieš Ukrainos atomines elektrines yra nusikaltimas ir kelia didelį pavojų visai Europai. Reikalingas tarptautinis atsakas ir bendri veiksmai siekiant užtikrinti branduolinių objektų saugumą. Turime tęsti visapusišką paramą Ukrainai, įskaitant šalies karinių oro pajėgų stiprinimą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, situacijai Ukrainoje kasdien blogėjant, turime rasti būdą, kaip užtikrinti humanitarinius koridorius nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams.

Prezidentas R. T. Erdoganui taip pat padėkojo už Turkijos sprendimą uždaryti Dardanelų ir Bosforo sąsiaurius Rusijos kariniams laivams.

Prezidento komunikacijos grupė

 

Atgal