VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2022.03.21. 86,6% rusų palaiko ginkluotą Rusijos invaziją į kitas Europos šalys

Aurimas Navys

 

86,6 proc. rusų pritaria plataus masto Rusijos Federacijos karinei invazijai į kitas Europos šalis, įskaitant: Lenkiją, Estiją, Latviją, Lietuvą, Bulgariją, Čekiją, Slovakiją ir kt., rodo „Active Group“ atliktos sociologinės apklausos duomenys.
 

75,5 proc. rusų pritaria karinės invazijos į kitą šalį idėjai ir mano, kad tai turėtų būti Lenkija. Apklaustųjų nuomone, tai logiškas „Rusijos Federacijos karinės specialiosios operacijos“ pratęsimas.

 com.ua nuotr.

Be to, apklausos duomenimis, daugiau nei 75 proc. respondentų vienaip ar kitaip sutiktų, kad jų šalies vyriausybė panaudotų branduolinį ginklą.

Pažymėtina, kad 13,4 proc. respondentų Rusijos Federacijoje teigė, jog nesutiktų, kad jų šalis panaudotų branduolinį ginklą. 46 proc. respondentų yra visiškai įsitikinę, kad Rusijos vyriausybė yra pasirengusi užpulti ES, o 40,6 proc. mano, kad karinių veiksmų plėtra yra priimtina.

Trys šalys, kurios, sociologinės apklausos duomenimis, taps kitomis RF atakos aukomis, yra Lenkija (75,5 proc. respondentų), Baltijos šalys, įskaitant Estiją, Lietuvą, Latviją (41 proc.), taip pat Bulgarija, Čekija, Slovakija ir Vengrija (39,6 proc.). Apklaustieji galėjo rinktis iš kelių šalių.

Apklausa buvo atlikta 2022 m. kovo 11-14 d. CATI metodu (interviu telefonu, naudojant kompiuterį). Iš viso buvo apklausti 1557 respondentai. Teorinė paklaida esant 0,95 patikimumo lygmeniui neviršija 2,5 %. Šio projekto ypatumas buvo tas, kad skambinta naudojant žinučių programą „Viber“, o prisistatantys apklausėjai nesakė, kad skambina iš Ukrainos, ir kartu skambučiams naudojo laikinus numerius (numerius, įsigytus per virtualių numerių pardavimo paslaugas).

Atgal