VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

POLITIKA

2022.03.22. A. Anušauskas: ES siunčia pasauliui žinią apie pasiryžimą stiprinti savo gynybą ir padėti mūsų partneriams

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kovo 21 d. dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje, kurioje visų ES valstybių narių užsienio reikalų bei gynybos ministrai bendrai pritarė ES Strateginiam kompasui. Šiuo dokumentu apibrėžiama ES saugumo aplinka bei grėsmės, taip pat – nustatomi ES saugumo ir gynybos politikos tikslai iki 2030 m.

 

„Šiandien patvirtinome Strateginį kompasą. Matydamos Rusijos agresiją Ukrainoje, ES šalys pasiekė svarbų sutarimą ir pasiuntė politinę žinią pasauliui apie ES pasiryžimą stiprinti savo saugumą ir gynybą bei padėti mūsų partneriams“, – sakė ministras A. Anušauskas.

ES tarybos nuotr.

Kompase šalys sutarė, kad „Rusija kelia ilgalaikę ir tiesioginę grėsmę Europos saugumui“. Pasak A. Anušausko, tai yra didžiulis postūmis kuriant bendrą grėsmių supratimą.

 

Ministras taip pat pažymėjo, kad įgyvendinti Strateginio kompaso tikslus reikės laiko, o Europos Sąjunga jau dabar turėtų imtis veiksmų savo saugumui sustiprinti. A. Anušauskas siūlė nedelsiant didinti gynybos išlaidas, peržiūrėti ES daugiametę finansinę programą ir padidinti finansavimą kariniam mobilumui.

 

„Mes turime įtraukti strateginius partnerius, visų pirma JAV, į ES gynybos iniciatyvas ir dar labiau padidinti ES paramą Ukrainai, Moldovai ir Sakartvelui“, – teigė ministras A. Anušauskas.

Atgal