VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

POLITIKA

2022.04.09. Aptartas Lietuvos gynybos ir saugumo bendradarbiavimas su Islandija

Balandžio 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Islandijos užsienio reikalų ministre Thórdís Kolbrún Reykfjörd Gylfadottir,  aptarė saugumo situaciją Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, paramą Ukrainai, ir būtinybę stiprinti NATO rytinį flangą.

„Siekiame stiprinti atgrasymą ir gynybą NATO rytiniame pakraštyje, kad NATO realus pastiprinimas ateitų greitai, o NATO gynybos planus ir sprendimus būtų galima įgyvendinti itin sparčiai“, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas, kartu padėkodamas Islandijai už dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje.

 

Ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimą regioniniuose formatuose.  

Lietuva ir Islandija gynybos ir saugumo srityje  daugiausia bendradarbiauja daugiašaliuose formatuose: NATO,  NB8 (aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas) ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF), prie kurių Islandija prisijungė 2021 m. balandį, formate.  

 

Islandija yra vienintelė NATO narė, neturinti savo ginkluotųjų pajėgų, tačiau ji dalyvauja regiono saugumo aplinkos formavime, prisideda prie NATO operacijų finansiškai ir deleguodama civilinį personalą.

Nuotr. aut. A. Pliadis/KAM

Atgal