VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

POLITIKA

2022.07.02. Ministrė A. Bilotaitė: EK parama leis sėkmingai atremti nemažėjančias grėsmes prie valstybės sienos

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Europos Komisijos skirti 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti padės Lietuvai spręsti problemas, susijusias su neteisėtos migracijos krizės valdymu.

 

„Skirta solidi parama leis mums ženkliai sustiprinti savo pajėgumus sienos su Baltarusija apsaugai. Kadangi tai ne tik Lietuvos, bet ir ES išorės siena, maksimali jos apsauga yra visos Europos Bendrijos rūpestis“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

 

 

Panaudojus skirtus 55 mln. eurų sienų stebėjimo sistemomis bus padengtas visas sienos su Baltarusija ruožas (šiuo metu stebima 70,5 proc.).

 

 

Sienos stebėjimo sistemas per šiuos ir kitus metus numatoma įdiegti 6 pasienio užkardose prie sienos su Baltarusija (A. Barausko, Kapčiamiesčio, Kabelių, Adutiškio, Tverečiaus, Puškų). Diegimo darbai jau įpusėjo.

 

 

Europos Komisija Lietuvai pernai gruodį jau skyrė 15 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti. Šios lėšos panaudotos sienos stebėjimo įrangai (sraigtasparniams, bepiločiams orlaiviams, naktinio matymo, pirštų atspaudų skenavimo įrangai ir kt.) atnaujinti.

 


Nors pastaruoju metu stebimas neteisėtos migracijos srauto mažėjimas, pasak ministrės, grėsmių Lietuvai nesumažėjo. Siekiant dar labiau sustiprinti ES išorinės sienos apsaugą, toliau intensyviai vyksta fizinio barjero statyba.

 

 

Šiuo metu Lietuvos pasieniečiai kontroliuoja ir atsako už 61 proc. ES išorės sienos. Akylai stebima visa daugiau kaip 119 kilometrų ilgio jūros siena, taip pat visas sienos su Rusija ruožas ir apie 38,6 proc. sienos su Baltarusija.

 

 

Lietuvos Respublikos valstybės sienos ilgis yra 1765,83 km. ES išorės sienos ilgis –1073,36 km. 

Atgal