VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2022.11.08. Ministrė Pirmininkė susitiko su Yad Vashem Holokausto memorialo pirmininku Dani Dayanu

 

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį Vyriausybėje priėmė Yad Vashem Holokausto memorialo pirmininką Dani Dayaną. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, aptartas Holokausto atminimo bei žydų kultūros paveldo Lietuvoje puoselėjimas, bendradarbiavimas su Yad Vashem švietimo ir kultūros srityje.

Nuotr. Laima Penek. LRV

„Esame dėkingi Yad Vashem Holokausto memorialui už ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos institucijomis, padedant išsaugoti Holokausto aukų atminimą ir perduoti jį jaunosioms kartoms, pagerbiant žydų gelbėtojus ir jų humanizmo pavyzdį. Atminimas kartu yra pamoka ir perspėjimas šiandienai – saugoti visų žmonių orumą ir lygiateisiškumą, nenuolaidžiauti agresijos, neapykantos akivaizdoje“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

 

Susitikime pažymėta, jog totalitarinių XX a. režimų nusikaltimai įpareigoja nelikti nuošalyje bei siekti kaltųjų atsakomybės ir šių dienų kontekste, Rusijai užpuolus Ukrainą bei vykdant karo nusikaltimus, tarp jų ir prieš civilius gyventojus.

 

Premjerė I. Šimonytė taip pat patvirtino, kad Lietuvos Vyriausybė ir toliau laikysis nulinės tolerancijos bet kokių antisemitizmo apraiškų, Holokausto neigimo ar nepagarbos nužudytoms Holokausto aukoms atžvilgiu, taip pat istorinio teisingumo atkūrimo principų.

 

Vyriausybės vadovė kaip ypač prasmingą ir veiksmingą išskyrė ugdymo sistemoje skiriamą dėmesį Holokausto istorijos pažinimui, mokyklų iniciatyva vykstančiu įsitraukimu į jo istorinės atminties puoselėjimą. Kaip vienas vertingų pavyzdžių susitikime paminėtas įgyvendinamas bendrojo ugdymo programų 1-12 klasėms atnaujinimas, parengtas vadovaujantis Tarptautinio Holokausto atminties aljanso rekomendacijomis dėl mokymo ir mokymosi apie Holokaustą.

 

Premjerės teigimu, Lietuvos Vyriausybė žydų kultūros paveldą laiko integralia šalies istorijos dalimi, ji ir toliau dės pastangas jo saugojimui, kultūros paveldo objektų restauravimui.

 

 

 

Atgal