VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2022.11.10. Susitikime su Čekijos užsienio reikalų viceministru aptartos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai, parama Ukrainai

Trečiadienį Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Čekijos Respublikos užsienio reikalų viceministru Jaroslavu Kurfürstu. Susitikimo metu aptarti svarbiausi Čekijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai ir tarptautinės darbotvarkės klausimai, ypatingai Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste. Aptarta parama Ukrainai, ES sankcijos Rusijai bei Baltarusijai, Bendrijos šalių energetinio saugumo iššūkiai, ES Rytų partnerystės politika.

Laima Penek|LRV nuotr.

„Labai vertiname, kad šiuo didelio susitelkimo ir principingos, drąsios Europos valstybių laikysenos reikalaujančiu laikotarpiu Čekija yra viena šalių, su kuriomis svarbiausiais klausimais sutariame, dažnai turime bendrus prioritetus ir galime kalbėti vienu balsu. Esame dėkingi Čekijai ir už tęstinį indėlį prisidedant prie Baltijos regiono, o kartu ir viso NATO aljanso, saugumo“, – sakė Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas R. Kriščiūnas, išskyręs Čekijos dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione ir oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

 

Ukrainą aktyviai remiančios Lietuva ir Čekija yra pasirengusios ir toliau prisidėti atliepiant Ukrainos gynybinius, humanitarinius poreikius, kalbėta susitikime.

 

Reikalinga plėsti ES sankcijas Rusijai ir užtikrinti, jog jau taikomos sankcijos būtų įgyvendinamos be spragų, pabrėžė R. Kriščiūnas, pridūręs tapačių sankcijų svarbą karą remiančiai ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus savo šalyje vykdančiai Baltarusijai.

 

Susitikime akcentuota būtinybė nepasiduoti nuovargiui ir Rusijos energetiniam bei branduoliniam šantažui ir išsaugoti ES vienybę bei paramos Ukrainai tęstinumą.

 

Viceministras J. Kurfürstas padėkojo Lietuvai už paramą ir bendradarbiavimą Čekijos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu, kuris tęsis iki šių metų pabaigos.

 

 

Atgal