VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2022.12.10.BMT susitikime – dėmesys Ukrainai

Gruodžio 9-ąją Rygoje įvyko Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų susitikimas, kuriame Lietuvos, Latvijos ir Estijos Ministrai Pirmininkai Ingrida Šimonytė, Krišjanis Karinis ir Kaja Kallas aptarė paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai bei Baltarusijai griežtinimą ir Rusijos tarptautinės baudžiamosios atsakomybės už karo nusikaltimus siekio įgyvendinimą, regioninį saugumą ir bendradarbiavimą energetikos ir susisiekimo srityje – elektros tinklų sinchronizacijos ir „Rail Baltica“ projektų kuo greitesnį įgyvendinimą.

BMT susitikimas | lrv.lt nuotr.

„Mūsų pokalbiai šiandien vyko solidarumo su kovojančia Ukraina dvasioje. Aptarėme kaip dar galėtumėme daugiau padėti Ukrainai, ypač šiuo kritiniu laikotarpiu, kai Rusija tęsia brutalų, nuolatiniu teroru grįstą karą, tikslingai bombarduoja elektros tinklus ir kitą civilinę infrastruktūrą“, – sakė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė, kad reikalinga toliau griežtinti sankcijas Rusijai bei Baltarusijai ir užtikrinti jau esamų sankcijų įgyvendinimą, nepaliekant jame spragų.

Anot I. Šimonytės, nors Ukrainos didvyriška kova susilpnino Rusiją, tačiau būtų pavojinga nuvertinti Rusijos pavojų. Rusija išlieka ilgalaike didžiausia grėsme, todėl toliau turime išlikti susitelkę stiprinant saugumą mūsų regione ir visame NATO rytiniame flange.

Susitikime sutarta, kad Baltijos šalys toliau glaudžiai bendradarbiaus siekiant NATO viršūnių susitikimo Madride sprendimų įgyvendinimo, ilgalaikės aljanso adaptacijos ir gynybos stiprinimo.

„Šiais klausimais kalbame vienu balsu ir tikiu, kad po kitų metų NATO viršūnių susitikimo Vilniuje mūsų regionas taps dar saugesniu“, – sakė I. Šimonytė.

Ministrai Pirmininkai pažymėjo „Rail Baltica“ ir Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Europos tinklais strateginę reikšmę visam regionui bei kuo spartesnio šių projektų įgyvendinimo svarbą.

„Esamomis geopolitinėmis aplinkybėmis turime daryti viską, kas mūsų galioje, kad elektros tinklų sinchronizacija su Europa įvyktų kuo anksčiau“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Atgal