VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

POLITIKA

2023.01.21. Ministras A. Anušauskas paragino sąjungininkus labiau remti Ukrainos kariuomenę

Estijoje ir „Ramšteino formato” Vokietijoje Ukrainos rėmėjų susitikimuose ketvirtadienį ir penktadienį dalyvavęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas paragino sąjungininkus labiau remti Ukrainos kariuomenę ir padėkojo Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos ministrams už prisiimtą lyderystę ir raginimą kitas šalis būti labiau aktyviomis tiekiant paramą Ukrainai. 

KAM nuotr.

„Norint padėti vykdyti sėkmingas kontrpuolimo operacijas Ukrainos kariuomenei reikia daugiau ginklų. Pagalba kovojančiai šaliai neturi būti ribojama, rėmimui resursų turinčios šalys turi aktyviau įsitraukti ir didinti paramos apimtis“,– susitikimuose sakė krašto apsaugos ministras, pabrėždamas, kad Lietuva bus nuosekli ir toliau rems Ukrainą iki pat pergalės.

Krašto apsaugos ministras pranešė, kad Lietuvos naująjį kovinės paramos paketą Ukrainai sudarys kelios dešimtys priešlėktuvinių pabūklų L-70 su amunicija ir sraigtasparniai Mi-8. Dar šiais metais įsigijimams Ukrainos kariuomenei paremti ir jos mokymams Krašto apsaugos ministerija investuos dešimtis milijonų eurų. Tai bus antidronai naktinio matymo prietaisai, termovizoriai, dronai. Dar 2 mln. eurų bus pervesti į Jungtinės Karalystės tarptautinį fondą finansuoti sunkiosios ginkluotės, tarp kurių  artilerijos sistemos ir amunicija, tiesioginės ugnies sistemos ar šarvuotosios kovinės mašinos.  Bendra naujojo karinės paramos Ukrainai paramos paketo vertė – apie 125 mln. eurų.

 

Atgal