VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2023.02.20. Susitikime su JAV Atstovų rūmų nare Nancy Pelosi Premjerė padėkojo už ilgalaikę paramą regiono saugumo stiprinimui

 

Miuncheno saugumo konferencijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su JAV Atstovų rūmų nare Nancy Pelosi, kuriai padėkojo už asmeninį indėlį į Lietuvos ir regiono saugumo stiprinimą ir JAV lyderystę remiant Ukrainą. Susitikime aptartas transatlantinio saugumo stiprinimas, autokratijų iššūkis demokratijoms ir taisyklėmis paremtai pasaulio tvarkai, Rusijos karas Ukrainoje ir parama Ukrainai.

„Jungtinių Valstijų vaidmuo sustiprinant mūsų šalies ir regiono saugumą yra ypatingai didelis ir labai vertiname Jūsų asmeninį ilgametį indėlį šioje srityje. Šiandien Vakarų vienybė ir JAV lyderystė Ukrainos rėmėjų gretose sulaiko Rusijos agresiją nuo plitimo gilyn į Europą. Todėl labai svarbu, kad karinė parama Ukrainai būtų spartinama ir didinama, nes tik Ukrainos pergalė leis atkurti tvarią taiką Europoje ir atgrasys agresorius nuo kėsinimosi į taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

 

JAV ir kitų NATO sąjungininkų pajėgų buvimas Baltijos šalyse yra esminis regiono saugumo elementas, sutvirtinantis kolektyvinės gynybos įsipareigojimus ir užtikrinantis patikimą atgrasymą, susitikime pabrėžė premjerė I. Šimonytė.

 

Susitikime taip pat akcentuota bendradarbiavimo su demokratiniais partneriais Azijos ir Ramiojo vandenyno regione svarba, demokratijų solidarumas sergint bendromis taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką autokratijų iššūkio akivaizdoje.

Atgal