VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2023.05.03. Lietuvoje lankosi Lenkijos Ministras Pirmininkas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos Ministru Pirmininku Mateušu Moravieckiu, su kuriuo aptarė regioninį saugumą, paramą nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai, dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ir pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

„Susitinkame Lietuvai ir Lenkijai svarbios Gegužės 3-osios – Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos dienos – išvakarėse. Ji mums primena laisvų piliečių ir tautų gebėjimą susitelkti, valią stiprinti ir ginti valstybę, kai pavojus iškyla pačiai laisvei. Šiandien, būdami kur kas stipresni ir turėdami gausų bendraminčių sąjungininkų ratą, susiduriame su panašiu iššūkiu – padėti Ukrainai, nuo Rusijos agresijos ginančiai ne tik savo ir mūsų laisvę, bet ir demokratiją bei taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką. Rusija yra nusiteikusi ilgalaikei konfrontacijai su NATO, todėl turime toliau stiprinti mūsų regiono gynybą ir atgrasymo potencialą. Tikiuosi, kad bendromis Lietuvos, Lenkijos ir sąjungininkų pastangomis tam būtini svarbūs sprendimai bus priimti Aljanso viršūnių susitikime Vilniuje“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Susitikime Vyriausybių vadovai sutarė, jog vieninga ir kuo spartesnė Vakarų šalių parama Ukrainai, visų pirma, visa reikalinga ginkluote, ir strateginė kantrybė išlieka esminėmis sąlygomis pergalei prieš agresorę Rusiją pasiekti.

Mateušas Moravieckis ir Ingrida Šimonytė | lrv.lt nuotr.

Pažymėta, jog būtina tęsti sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai plėtrą ir jų tinkamą įgyvendinimą. Ypač svarbi yra mūsų regiono šalių koordinacija užkardant galimą sankcijų apėjimą, pabrėžė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

I. Šimonytė ir M. Moravieckis aptarė saugumo padėtį regione, glaudų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, NATO rytinio flango stiprinimą, svarbų ne tik Lietuvai ir Lenkijai, bet ir viso Aljanso saugumui.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su Lenkijos Ministru Pirmininku daugiausia dėmesio skyrė regioninio saugumo klausimams, pasiruošimui NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, aptartas Rusijos karas Ukrainoje.

Aptarė Rusijos karo Ukrainoje eigą ir sutarė, kad būtina ir toliau konsoliduoti sąjungininkus tam, kad parama Ukrainai būtų teikiama greitai ir efektyviai. Prezidentas pabrėžė Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo svarbą siekiant ES sankcijų Rusijai tęstinumo ir griežtinimo. Pasak šalies vadovo, būtina ir toliau griežtinti sankcijas agresorei, į rengiamą 11-tą ES sankcijų Rusijai paketą įtraukiant Rusijos energetikos įmonę „Rosatom“, papildomus bankus, įmones ir asmenis, kurie tiesiogiai ir netiesiogiai prisideda prie karo nusikaltimų vykdymo Ukrainoje.

Prezidentas su Ministru Pirmininku aptarė pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje ir siektinus rezultatus. Pasak šalies vadovo, tiek Lietuvai, tiek Lenkijai ypač svarbūs nauji NATO gynybos planai, todėl reikia siekti sutarimo dėl jų iki susitikimo Vilniuje.

 

 

 

 

Atgal