VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

2022.08.18. Rūta Meilutytė – Europos čempionė

Paskutinį Romoje vykstančio Europos čempionato vakarą papuošė italės Benedettos Pilato ir Rūtos Meilutytės kova 50 m plaukimo krūtine rungties finale, kuriame triumfavo lietuvė.

Nuotolį Rūta įveikė per 29,59 sek. Sidabro medalis atiteko pasaulio rekordininkei italei Benedettai Pilato (29,71 sek.), bronzos – britei Imogen Clark (30,31 sek.). Lietuvė pirmavo nuo pat starto ir neleido varžovėms jos aplenkti. Kaip jau skelbėme, pusfinalyje R. Meilutytė šį nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir 0,04 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą. Šios rungties Europos čempione lietuvė tapo antrą sykį. Pirmasis buvo dar 2014 metais Berlyne (Vokietija). Beje, birželio pabaigoje R. Meilutytė Budapešte (Vengrija) tapo šios rungties pasaulio čempione. Šiame Europos čempionate Lietuvos sportininkai iš viso iškovojo keturis medalius. Anksčiau bronzos medalius pelnė Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), R. Meilutytė (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (200 m krūtine). Atvirajame Romos „Foro Italico“ baseine trečiadienį rytinėse atrankose dalyvavo keturi Lietuvos sportininkai – Erikas Grigaitis, A. Šidlauskas, Danas Rapšys ir Tomas Navikonis. Jie visi varžėsi vyrų estafetėje 4 po 100 m kombinuotu būdu. Pirmajame atrankos plaukime startavę lietuviai užfiksavo 3 min. 40,20 sek. rezultatą ir užėmė šeštą vietą. E. Grigaitis plaukė nugara (56,05), A. Šidlauskas – krūtine (1:00,20), D. Rapšys – peteliške (53,94), o T. Navikonis finišavo laisvuoju stiliumi (50,01). Bendroje 14 komandų įskaitoje mūsiškių laikas buvo 11-as. Į finalą pateko aštuonios stipriausios komandos.