VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Švietimas ir mokslas

01.14. Seimas „palaimino" dviejų universitetų pertvarką

 Seimas pritarė Lietuvos sporto universiteto (LSU) reorganizavimui jo prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) būdu. 

Penktadienį už tokį nutarimo projektą balsavo 55 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 19 parlamentarų. 

Parlamentarai pasiūlė Lietuvos sveikatos mokslų universitetui ir Lietuvos sporto universitetui iki šių metų kovo 1 d. pateikti Seimui universitetų reorganizavimo planą ir reorganizavimo sąlygas.

Lietuvos sporto universiteto bendruomenė yra pareiškusi kategorišką nesutikimą, kad ši aukštoji mokykla būtų prijungta prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto. 

Seimo sprendimą kritikavęs konservatorius Andrius Kubilius pažadėjo kreiptis į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, keldamas klausimą, ar jis turi teisę pasirašyti šį dokumentą. 

Penktadienį Seimui nepavyko priimti nutarimo, kuriuo būtų pritarta Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimui prijungimo būdu prie Vytauto Didžiojo universiteto. Konservatoriams paprašius, nutarta padaryti pertrauką iki kito posėdžio. Jeigu Seimas, kaip planavo, penktadienį užbaigs pratęstą sesiją, kitas posėdis numatytas tik kovo 10 d., Seimui susirinkus į eilinę pavasario sesiją.

Nepaisydami Lietuvos sporto universiteto (LSU) bendruomenės, Senato ir Tarybos nutarimų nepritarti Universiteto prijungimui prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Seimo nariai nutarė, kad nėra kliūčių reorganizuojant jį prijungti prie LSMU.

Lietuvos sporto universiteto rektorė doc. dr. Diana Rėklaitienė teigė nusivylusi tokiu Seimo nutarimu, nes prieš šį žingsnį nebuvo atsižvelgta į Lietuvos sporto universiteto bendruomenės ir Tarybos nuomonę bei argumentus, neaptartos tokio mechaninio jungimo pasekmės. 

"Švietimo ir mokslo ministerijai ne kartą pristatėme tolesnės LSU veiklos viziją, pabrėžėme, kad neatsisakome dalyvauti universitetų tinklo pertvarkoje, bet savo specializuotų studijų ir sporto mokslo plėtrą galime užtikrinti autonomiškame universitete arba akademijoje", - sakė doc. dr. D. Rėklaitienė. 

Pasak laikinosios rektorės, dėl tokio Seimo sprendimo nerimauja Universiteto socialiniai partneriai, šalies visuomenė, nes tai gali sužlugdyti ne tik sporto mokslą ir studijas, bet ir visą Lietuvos sportą.

„Nuo pat aukštojo mokslo reformos pradžios buvome maitinami pažadais, kad prisijungus bus geriau, nebus žlugdomos sporto, kūno kultūros, rekreacijos, reabilitacijos studijos ir sporto mokslas. Deja, iki šiol neišgirdome realių tokio jungimo argumentų. Liūdina ir tai, kad kai kurie Seimo nariai posėdyje kalbėjo netiesą, pateikė klaidingus faktus, akivaizdžiai atstovavo institucijai, su kuria anksčiau buvo susiję darbine veikla ir taip parodė nepagarbą visai mūsų universiteto bendruomenei. Nuolat buvo kartojamas ir Veterinarijos akademijos prijungimo prie Sveikatos mokslų universiteto sėkmės pavyzdys. Tačiau tiesa ta, kad Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro MOSTA ekspertų vertinimu, mokslo lygis nepakilo, o yra akivaizdžiai žemesnis nei LSU", - teigia doc. dr. D. Rėklaitienė. 

Laikinoji rektorė teigia, kad artimiausiu metu apie priimtą Seimo nutarimą diskutuos kartu su Universiteto bendruomene, Senatu ir Taryba.
 
Atgal